🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Lenka - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
19.05.2020


Dlaczego warto zdecydować się na dom do 120 m2?

Rosnące ceny nieruchomości oferowanych przez deweloperów oraz wymagające remontu domy z rynku wtórnego powodują, że często zastanawiamy się nad tym, czy nie byłoby lepiej samodzielnie zbudować dom. W ostatnich latach da się zauważyć trend, który dotyczy wielkości budowanych nieruchomości. Okazuje się, że Polacy coraz chętniej budują małe domy, do 120 metrów kwadratowych. To rozwiązanie ma mnóstwo zalet i warto rozważyć je wszystkie przed przystąpieniem do budowy.


Niższy koszt budowy


Nie jest tajemnicą, że projekt małego domu wymaga od inwestora mniej pieniędzy na budowę. To jedna z tych zalet, które skutecznie przyciągają i sprawiają, że nawet osoby, które obawiają się budowy, ostatecznie się na nią decydują. Specjaliści szacują, że cena domu od dewelopera zwykle jest o około 25% wyższa, niż koszt samodzielnej budowy. Faktem jest, że pojawia się konieczność posiadania własnej ziemi, jednak tu pojawia się kolejna zaleta tego rozwiązania - mniejszy dom można zbudować z powodzeniem na niedużej działce, a to z kolei znowu oznacza sporą oszczędność już na etapie rozpoczynania inwestycji.


Niższe koszty utrzymania


To kolejna niewątpliwa zaleta małych domów do 120 mkw. Mniejsza powierzchnia domu, to mniej pomieszczeń do ogrzewania. Nowoczesne technologie grzewcze, ale też budowlane co prawda pozwalają na wprowadzenie wielu sposobów zmniejszenia kosztów ogrzewania. Mała powierzchnia domu jednak pozwala zejść do poziomu porównywalnego z kosztami ogrzania większego mieszkania. To także mniejsze wydatki na ewentualne remonty, ale też naprawy, czy zagospodarowanie działki, jeśli zdecydowaliśmy się budować na małej powierzchni. Wszystkie te elementy sprawiają, że nieduży dom może łączyć w sobie najlepsze cechy mieszkania (niewielkie koszty utrzymania), z zaletami życia w domu, takimi jak prywatność, spokój i własny ogród.


Szybsza realizacja i możliwość wprowadzenia się


Prosty projekt niedużego domu pozwala nie tylko na dość szybkie i tanie zbudowanie go, ale też na wcześniejsze wprowadzenie się i życie na swoim. Często zdarza się tak, że wykończenie domu ciągnie się prawie tak samo długo jak zbudowanie go do stanu deweloperskiego. Ma to związek z kosztami, ale też trudnościami ze znalezieniem dobrej ekipy czy po prostu ze znalezieniem czasu na przeprowadzenie prac samodzielnie. Tymczasem mniejszą powierzchnię domu można znacznie szybciej wykończyć nie wydając na to horrendalnych kwot. A w efekcie także wprowadzić się nieco szybciej.


Większe możliwości


Decydując się na mały dom, a więc też niższe koszty, czasem możemy pozwolić sobie na działkę w lepszej lokalizacji. Nawet na niedużej parceli można zmieścić odpowiedni dom, a przy tym cieszyć się wszystkimi miejskimi wygodami. To oczywiście dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą. Ostatecznie wiele osób ucieka do domów na przedmieściach, by mieć więcej spokoju. Jednakże życie w mieście, bliskość do szkół, sklepów i atrakcji również ma swoje plusy. Zwiększa też wartość nieruchomości, gdybyśmy kiedyś chcieli ją sprzedać.


Jak wybrać idealny projekt domu dla swojej rodziny?


Warto wziąć pod uwagę prostą zasadę 3xF: finanse, forma, funkcjonalność. Finanse to oczywiście pieniądze, jakie musimy przeznaczyć na budowę. Forma dotyczy bryły domu. Czy chcemy, żeby był to dom parterowy, czy piętrowy? Z garażem, czy bez? Jeśli z garażem, to czy w bryle domu? Decydując się na budowę domu mamy możliwość dopasowania budynku do potrzeb domowników. Warto to wykorzystać. Ciekawe rozwiązania pod wieloma względami oferuje projekt domu jednorodzinnego Lenka. Warto przyjrzeć mu się bliżej, ale też porównać z innymi projektami zakładającymi budowę domów o podobnej powierzchni. To powinien być dom marzeń, w którym każdy z domowników ma własny kąt.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663