tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Krótki raport listopadowy

gorbag 2014-11-13

Mieszkamy już ponad dwa tygodnie i mieszka się bardzo dobrze. Może się w końcu kiedyś zbiorę i zrobię jakieś zdjęcia. Drobiazgi:

- posprzątaliśmy przed i za domem
- płacimy już za śmieci, dostaliśmy worki i przyzwyczajamy się do nowych zasad. Kupiłem kubeł na odpadki zmieszane 240 litrów, resztę oddajemy w odpowiednich workach i wyrzucamy na kompost. Cena odbioru śmieci segregowanych to 6 zł za osobę na miesiąc. Niesegregowane 10 zł.
- przykręcam różne półeczki, odbojniki, mocuję ostatnie listwy, dzieciom tablice korkowe i podobne drobiazgi. Przyjdzie czas na obrazki i różne dekoracje
- mimo że się nie ogłaszaliśmy czasem się ktoś pojawi oglądać mieszkanie. W przyszłym tygodniu pewnie się ogłosimy
- kot miał stać się zewnętrzny, ale ciągle mamy obawy przed wypuszczeniem go luzem. Trzeba będzie działać powoli.
- tymczasem kot łazi wszędzie, czyli wolno mu więcej niż w mieszkaniu, zamiast planowanego mniej. Zrobił się duży, ma prawie 4kg.
- można spokojnie przyjmować gości w salonie, jedyne utrudnienie to właśnie spacerujący w nocy kot
- zmieniłem ubezpieczenie na docelowe, zamiast obejmującego tylko budynek w budowie
- zapłaciłem pierwszy podatek od nieruchomości. Jeśli wszystko dobrze interpretuję, to wychodzi jakieś 170zł za kwartał
- trzeba będzie dać naklejki na oknach (tymczasem nie ma nic innego) bo ptaszki wlatują ostatnio w szybę średnio raz na tydzień
- zrobiłem bardzo tymczasowy trzypoziomowy taras z palet. Głównie po to, aby uprzątnąć palety sprzed domu
- zrobiłem porządek w spiżarni, przede wszystkim w sprzętach narzędziowo-budowlanych
- dokupuję powoli różne żarówki, staram się większość robić na ledach i świetlówkach. Z ledami bywa różnie, mimo że niby ciepła biel. Świetlówki za to mamy bardzo fajne, świderki od dużej mocy z Philipsa (Tornado) i Osrama, odpowiednik 90-110W, ciepłe miłe światło, szybki start, to jest jako główne w salonie, sypialniach i przedpokoju. Ĺťarówki ledowe są w holu, łazienkach, "jadalni" i jako dodatkowe w sypialniach. Pewnie dam je też na zewnątrz domu.

Komentarze

Odnośnie wypuszczania kota na zewnątrz radze ostrożność - może sie wystraszyc nagle i ucieknie w siną dal gubiąc drogę powrotną lub co gorsza może wpaść pod auto lub być zaatakowanym przez psa.
Moja rada: na początku założyć kotu szelki/obroże na dłuuugiej smyczy, niech sobie swobodnie chodzi i zwiedza.
Po jakims czasie można go spuścić, ale dodatkowo posmarowac mu łapki od spodu masłem. Kot zostawi maślane slady zapachowe i jest szansa, że po nich trafi w razie czego.

To takie moje skromne sugestie :)
makowa_panienka 2014-11-13 o 11:55
Docelowo chyba dostanie wolność, mimo ryzyka.
Teraz dzieci wyprowadzają go w szelkach, ale rzeczywiście smycz jest dość krótka. Spróbuję go uwiązać na dłuższej lince do drzewa i obserwować.
gorbag 2014-11-13 o 12:08