tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Krok po kroczku

gorbag 2013-08-19

Stan na dziś i plany najbliższe:
Mam zagruntowane sufity we wiatrołapie i małej łazience. W dużej (ostatnio przymierzaliśmy planowane sprzęty i już taka duża nie jest) łazience mam gładź do szlifowania, a w przedpokoju Uniflota z flizeliną.

Na dziś umówiony jestem z projektantem wewnętrznego przyłącza gazowego.

Na jutro umówiony jestem z ociepleniowcem, którego bardzo polecała sąsiadka i jeszcze ze 2-3 zadowolonych klientów. Kryteria wyboru mam trochę inne, bo nie patrzę na cenę z materiałem. Wolny termin na przełomie września i października. Pomierzymy, pogadamy, zobaczymy. Lepiej, że nie od razu, to może zdążym z przyłączem gazu, wyprowadzeniem wody na zewnątrz itd. żeby to schować pod styropianem. Już wiem że przy 20-25cm grafitu złapie się za głowę, jak każdy do tej pory :)

Przymierzaliśmy się do brodzika z kabinką, wanny i kibelków, i nie wychodzi cenowo tak źle jak się obawiałem. Jeszcze umywalki i grzejnik do łazienki. Pamiętam nazwami tylko płaski brodzik Plus 550 z firmy Aquaform i kabinkę do niego Nigra.

Wkrótce powinny być materiały do WM, to zostawię spoinowanie i szpachlowanie i zajmę się tylko tym. W projekcie mam na to wypisane niby 20 osobogodzin, ale będzie to pierwsza taka moja układanka, to może zejść dłużej. Po doprowadzeniu do końca prac w przestrzeni stropu będzie można go ocieplić.

Komentarze

Z tymi 20 cm styropianu to tak jest, że każdego dziw bierze. Pamiętam jak powiedziałem, że na fundamenty chcę 15cm to popatrzyli na mnie i ... to ile Pan chcę na ściany?? Ja, że 20. Oni: O matko 15 spokojnie starczy, ja wiem swoje, oni swoje i tego się trzymamy:) mest 2013-08-19 o 16:06