tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Koniec łacenia dachu

gorbag 2012-11-12

Widziałem po południu, że mimo nieszczególnej pogody na budowie pojawił się dekarz z bratem. Właściwie to widziałem efekty ich działania - pojawiły się brakujące łaty przy kalenicy. Tynku na kominie nie było, może ze względu na deszcz się za to nie brali.

Jutro dzwonię do firmy od dachówek (liczę na dostawę pojutrze już na 100%) i spotykam się z elektrykiem na budowie.

Byłem dziś w firmie od okien. Rabatów sezonowych nie ma, może w połowie grudnia, ale też niewielkie i tylko przy płatności gotówką. Czas oczekiwania na okna to 2,5 tygodnia. Nie montują przy mrozie większym niż -8 stopni, chyba że klient się uprze. Jeszcze raz wszystko przeliczyłem według oferty i dwustronnie białe okna, bez bajerów spodziewanych (kolory, szprosy, ciepłe ramki) i niespodziewanych (klamki, zamki, okucia lepsze niż standard) okna trzyszybowe sześciokomorowe na grubych profilach Veka Alfaline, mogą wyjść poniżej 8000zł brutto z montażem. Przy dwuszybowych na pięciokomorowym profilu jest to jakieś 5,5 tysiąca. Tak mi wyszło. Pozycja wyraźnie niższa niż w wielu dziennikach, ale wynika to z braku bramy garażowej, rolet, kolorów i suwanego okna tarasowego.

Komentarze

Witaj.

Zaglądam tu z coraz większą ciekawością. Mamy postawione fundamenty Z8 wydłużone o 1m plus doklejony garaż. Okna jak widzę wychodzą dość tanio, moje oferty jakie zebrałem są droższe (mówię oczywiście bez bramy) - 10 tyś/białe i 12 tyś/2xkolor - oferta Oknoplus. Na profilu Veka (przepiękny...) wychodzi już pod 14 tyś. Jakiej firmy ofeertę dostałeś w tej cenie?

Pozdr.
niemar 2012-11-12 o 22:36
To te okna: http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo
Też Veka. Nie powiem że profil przepiękny, bo nigdy się bardzo nie przyglądałem oknom i nie zwracam na to większej uwagi :). Chociaż były takie które mi się mniej podobały.

Dopiero przy budowie człowiek sobie zdaje sparę, że nie patrzy się na co dzień jaki kto ma dach, jakie okna, czy komin. Dopiero teraz patrzymy na wszystko, na etapie wyborów.
gorbag 2012-11-12 o 22:56
Jeszcze mi się przypomniało. Jedno okno jest nieotwierane. Poza tym planujemy okna niedzielone, jak w innych wizualizacjach z500:

http://z500.pl/projekt/Z91,Maly-dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-3-sypialniami-i-duza-kuchnia.html

http://z500.pl/projekt/Z61.html

Takie okna są tańsze, a przy tymm cieplejsze i wpuszczają więcej światła.
Wygląd to już kwestia gustu, ale wady to większa waga skrzydła i obciążenie zawiasów.
gorbag 2012-11-12 o 23:06
Dzięki.

Poza większą wagą musisz też wziąść pod uwagę, że masz wtedy ok.1,4m ramie do otwierania okna, czyli w moim przypadku musialbym [mówię przeszłościowo] posprzątać cały blat w kuchni, żeby otworzyć okno.

"Dopiero przy budowie człowiek sobie zdaje sparę, że nie patrzy się na co dzień jaki kto ma dach, jakie okna..." słuszna uwaga. Czyli muszę się zastanowić, czy na pewno chcę na profilu Veka (taki półokrągły), który strasznie mi się spodobał.
niemar 2012-11-13 o 23:12
Pokaż ukryte (4)
Dzięki.

Faktycznie - potem jak człowiek się nie buduje, to już nie patrzy na kształy profili. Może warto zaoszczędzić... Co do całych skrzydeł - powstanie długie ramie...
niemar 2012-11-13 o 23:14
Zakładam, że rzadko będziemy otwierać okna na bok, raczej będziemy uchylać górę. Do mycia okien z zewnątrz też nie trzeba ich otwierać, bo będzie stosunkowo nisko.A przede wszystkim to takie okna nam się podobają, chociaż niby styl trochę na wiejsko, ganek, okiennice itd. Zobaczymy jak to zagra, jedno z drugim. gorbag 2012-11-14 o 07:55
Witam
My jesteśmy na etapie zalewania fundamentów. Przeglądam właśnie oferty okien, ale zastanawia mnie wielkość okien. Czy wstawiacie okna o wymiarach 1500 x 1500 ( 2 z przodu , 2 z tyłu ) czy robicie otwory 1500 x 1500 a okna pomniejszacie? Ja będę wstawiać również rolety. Wydaje mi się, że okno 1500 x 1500 jest bardzo duże , dlatego nie wiem , którą opcję wybrać. Na roletę muszę z góry odjąć z otworu lub dodać 16 cm do otworu.

Dodatkowo w salonie chcę wstawić po prawej stronie dodatkowe okno i myślę tu o wymiarze 90 x 230 ( tak jak balkon) zastanawiam się czy to okno na tle całej ściany nie "zniknie", jak wam się wydaje czy to będzie dobrze wyglądało. Albo zrobię witrynę ( jest dużo tańsza) albo po prostu okno otwierano - uchylne , czyli właściwie tak jak by to było okno balkonowe.
Proszę o opinie.
Kamila
kama 2012-11-30 o 10:23
U nas otwory mają równo 150x150cm, czyli okna są trochę mniejsze. Mam wymiary, ale nie pamiętam dokładnie. Po bokach jest bodajże po 1,5cm luzu. Co do wielkości - właśnie takie okna chcemy - dość duże i z jednym skrzydłem. W sumie to standardowym wymiar, nawet teraz w bloku takie mamy. Wątpliwości może budzić najwyżej jedno skrzydło. Chodziło nam głównie o nieco nowoczesności w tej tradycyjnej szopce. Zobaczymy jak wyjdzie.

Nasze okno w miejscu jadalni ma 150x200 cm, w planach jest parapet do siedzenia, na wysokości blisko 40cm. Z założenia to okno nie miało sięgać do podłogi. Szeroki parapet od zachodu, poduszki, nastrój... Stwierdziliśmy że nie musimy go otwierać i jest jako witryna - fix, szklony w ramie. Można też zamówić szklenie w skrzydle.

Z boku całość wygląda dobrze. Raczej byśmy dawali okno szersze niż węższe. 90 cm u nas na tej ścianie wydawało by mi się trochę wąskie. A może dwa takie okna z odstępem między nimi?
gorbag 2012-11-30 o 11:20
Z początku myślałam dokładnie o takim samym wymiarze okna w jadalni czyli 150 x 200 , nawet w projekcie projektant nam takie dopisał, ale potem zmieniłam zdanie, może niepotrzebnie. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Dwie witryny obok siebie z niewielkim odstępem to też suoper rozwiązanie. Dziękuję za pomoc.

Będę tu zaglądać


Pozdrawiam
kama 2012-12-01 o 10:54