🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Kanały wentylacyjne z PE

Blog dom tani w budowie

data publikacji
12.10.2013

Jak wcześniej wspominałem, zabrakło mi około 16mb kanału wentylacyjnego PE z firmy Termokontrol (zielny z białym wnętrzem). Zużyłem 100mb. Na całym nawiewie i większości wywiewów jest atestowany kanał zielony. Kupienie kolejnej rolki 50mb nie bardzo mam sens, więc robimy wersję oszczędnościową, z podobnie wyglądającej rury PE typu Arot, do osłony kabli elektrycznych pod ziemią. Zastosowanie kompletnie inne, inne więc również wymagania. Miałem kupić je z rolki w hurtowni elektrycznej, ale akurat była inwentaryzacja. Cena 6zł/mb. Podjechałem więc do drugiej hurtowni elektrycznej i to był dobry pomysł.

Na miejscu wyszło, że do wyboru są 4 rodzaje kanałów, bardzo podobnych na pierwszy rzut oka. Jeden był całkiem sztywny, bardzo trudny do zagięcia - czerwony. Inny - niebieski- był tylko w rolkach po 25mb, ale miał za dużą sprężystość i praktycznie żadnej pamięci kształtu. Nie dało się go uformować - cena to wspomniane 6zł/mb. W końcu były jeszcze rury sprzedawne w odcinkach, o długości 6mb. Cena nawet niższa - 5,30zł/mb. Wyginają się bardzo ładnie i pamiętają kształt. Pojawił się jeden problem - capiły. Co prawda rury mają być tylko na część instalacji wywiewnej, ale jednak. Już prawie zrezygnowałem, kiedy okazało się, że odcinki sześciometrowe są w dwóch kolorach - ciut ciemniejszym i ciut jaśniejszym. Okazało się, że te ciemniejsze nie capią w ogóle, a te jaśniejsze bardzo konkretnie. Ostatecznie kupiłem trzy odcinki po 6mb rury niecapiącej. Na wywiez z garderoby i wiatrołapu jak znalazł.

Wszystkim którzy planują podobne rozwiazania zalecam nie kupowanie rury na odległość, przez internet itd., bez obejrzenia i przede wszystkim powąchania. Co prawda na nawiew tych wybranych rur bym mimo wszystko nie dał, ale zapachowo od Termokontrola szczególnie nie odstają - tam też jest po odkorkowaniu lekki zapaszek. Ale - arot arotowi nie równy. Wszystko trzeba sprawdzić.

Dziś zakończyłem nawiewy w salonie i wyciąg w kuchni. Jeszcze zejdzie parę wieczoró. Zostało mi jeszcze cztery anemostaty z podejściami i można myśleć o ociepleniu stropu.

Ĺťonka pobiła dziś Mamy rekord grzybowy. Dzisiejszy największy prawdziwek miał w kapeluszu 23cm średnicy i ważył 0,7kg. Noga jak mój nadgarstek. Trafiło się jeszcze kilka prawdziwków i kozak. Oby tak dalej.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663