tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Jednak Ytong

gorbag 2012-09-04

beton komórkowy Ytong

beton komórkowy Ytong

beton komórkowy Ytong

Miało być lokalnie, a wyszło jak wyszło :). I jednak nie cena była decydującym czynnikiem. Jak widać bloczki Ytong PP4/0,6 S+GT i nadproża systemowe dotarły na budowę. W ścianach wewnętrznych mają być stosowane tańsze nadproża systemowe z Porothermu. Jutro powinna ruszyć budowa ścian. Izolacja pozioma między fundamentem i ścianą ostatecznie z folii. Pierwsza warstwa na zaprawie, dalej oczywiście klej. Zobaczymy ile urośnie do końca tygodnia. Cena na Ytong, jeśli dobrze pamiętam to 8,20zł za bloczek.

Komentarze

Witam, nie powiem aby to było tanio wychodzi 68.80 zł/m2 a no jakiś soblet też P+W myśle że spokojnie by wyszło 51zł. Trzeba było brać solbet albo coś innego na klej to byś nie musiał się szczypać czy okna z kolorem czy bez. rafaldo 2012-09-05 o 16:31
Kolor okien to inna sprawa :)
Od środka na pewno chcemy białe, a tak nam wyszło, że okna pół na pół dość dziwnie wyglądają, tak jeszcze bardziej nienaturalnie.

Solbet rzeczywiście wychodzi taniej. Miałem kalkulację na Solbet z Kolbuszowej (bez targowania) na trochę mniej niż 8 zł, z tym że Solbet ma 24 a nie 20 cm wysokości. Bloczki ze Stalowej Woli byłyby jeszcze taniej, ale poczytałem etykietkę i coś mi tam popiołami zalatywało, mimo że kolor niby biały. Ale nie przekreślam, nie jestem na 100% pewien, bo to było jakiś czas temu. Mogliśmy też wziąć taniej BK Thermalica.

Ostatecznie zdecydowało to, że nasz wykonawca specjalizuje się w Ytongu, a firma Ytong gwarantuje jakość jego prac, jako wykonawcy. W ten sposób wzięliśmy niejako system. Sam na razie nic nie robię, nie mam nawet bardzo jak doglądać budowy. Zastosowanie systemu, i zebrane opinie o wykonawcy, dawały nam ciut większą pewność. A jak będzie - zobaczymy.
gorbag 2012-09-05 o 18:04