🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Jaki jest koszt projektu wnętrza domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
04.03.2022


Kiedy kupimy już własne cztery ściany, często pojawia się kolejny problem: jak w odpowiedni sposób wykorzystać wolną przestrzeń oferowaną przez każde z pomieszczeń? Z pomocą przyjść nam może wówczas architekt wnętrz, który sporządzi projekt wnętrza naszego mieszkania.


Usługa ta to zdecydowanie narzędzie bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na tym, by jak najszybciej wykończyć dom i w końcu się do niego wprowadzić. Trzeba jednak pamiętać, że jest to usługa płatna. Ile konkretnie zapłacimy?

 

Od czego zależy cena projektu wnętrza domu?


Pamiętajmy, że kiedy już zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi - mądrym posunięciem będzie zwrócenie się z prośbą o jej realizację do specjalisty. Projekt wnętrza domu może kosztować całkiem sporo, ale wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj projektu się zdecydujemy.


Wielu architektów proponuje bowiem przygotowanie zarówno wstępnego, koncepcyjnego planu zagospodarowania wnętrza, jak i planu o wiele bardziej kompleksowego. Tylko od nas zależy, na którą opcję się zdecydujemy, choć, jak nietrudno się domyślić, projekt kompleksowy kosztował będzie dość zdecydowanie więcej, niż projekt koncepcyjny.

 

Pamiętajmy też, że wielu architektów w ramach usługi planowania wnętrza domu świadczy również ciekawe usługi dodatkowe. Mogą oni, na przykład, osobiście nadzorować prace remontowe.


Wiąże się to, rzecz jasna, z pewnymi dodatkowymi kosztami, jako że usługa ta nie jest usługą obowiązkową. Z drugiej jednak strony - skorzystanie z niej da nam pewność, że wnętrze zostało wykończone zgodnie z założeniami architektonicznymi, a co za tym idzie - że dostępna przestrzeń została maksymalnie spożytkowana. 

 

Oczywiście - dochodzi również szereg kwestii indywidualnych: renoma danego architekta, jego dostępność itp. Sami musimy zdecydować, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, zanim podejmiemy konkretną decyzję i wybierzemy architekta, który taki projekt dla nas przygotuje.

 

Projekt konspektowy a kompleksowy


Konspektowy projekt wnętrza domu pomoże nam wyobrazić sobie to, jak po wykonanym już remoncie będzie się prezentowało nasze mieszkanie. Typowy projekt konspektowy zawiera wizualizację najważniejszych elementów wnętrza, moodboard z inspiracjami i komentarzami, a także prezentacje zmian budowlanych, które zostaną wprowadzone w mieszkaniu.


Projekt kompleksowy zawiera już wszelkie informacje niezbędne do rozpoczęcia robót - architekt pomoże także w doborze odpowiednich wykonawców, może także nadzorować przebieg prac remontowych.

 

Cena projektu wnętrza domu - ile zapłacimy za metr kwadratowy?

 

Kolejnym pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć jest to, ile konkretnie kosztować nas będzie metr kwadratowy projektu wnętrza. Oczywiście, jak już wcześniej zaznaczyliśmy, cena ta będzie zależeć między innymi od charakteru i rodzaju projektu, jak również czynników indywidualnych - renomy architekta, czy po prostu lokalizacji.


Ciężko więc z całą pewnością powiedzieć, jak wysoka stawka będzie nas obowiązywała - widełki są dość szerokie. Niemniej jednak:

 


  • stawki za metr kwadratowy projektu koncepcyjnego wahają się od 70 do 110 złotych, w zależności od miasta

  • stawki za metr kwadratowy projektu kompleksowego wahają się od 95 do 150 złotych, w zależności od miasta.  

Oznacza to, że jeśli zależy nam na kompleksowym projekcie zagospodarowania wnętrza o powierzchni 60 metrów kwadratowych - w najtańszym wariancie musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 5.700 PLN, zaś przy założeniu, że jeden metr kwadratowy kosztuje 150 złotych, zapłacilibyśmy 9.000 PLN.


Nie jest to, oczywiście, stawka tania, ale pamiętajmy, że w ramach takiej usługi zawiera się zasadniczo wszystko, czego potrzebujemy do rozpoczęcia prac - bardzo często z wyborem odpowiedniej ekipy włącznie.

 

Ile zapłacimy za plan wnętrza pomieszczenia?


Pojawia się pytanie: czy koniecznie musimy decydować się na pełną usługę? Na szczęście nie. Wielu architektów wnętrz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje usługę zaprojektowania wnętrza wyłącznie konkretnego pomieszczenia: pokoju, kuchni, łazienki, salonu i nie tylko.


Rzecz jasna, za taką usługę zapłacimy znacznie mniejszą kwotę pieniędzy - nawet, jeśli stawka za metr kwadratowy pozostaje taka sama. Niektórzy usługodawcy proponują także konkretną usługę przygotowania projektu wnętrza pomieszczenia, bez względu na powierzchnię.


W takim przypadku cena usługi zaczyna się od około 550, a kończy na ok. 1000 złotych. Mowa, rzecz jasna, o planie kompleksowym. Konspektowy plan wnętrza jednego pomieszczenia może być bowiem nawet dwukrotnie tańszy.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663