Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 15.06.

Jak wybrać projekt domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
27.05.2022


Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu?


W ostatnich latach widać wyraźny wzrost przeprowadzek z mieszkań do domów. Większa przestrzeń oraz ogród kusi swoimi zaletami nawet największego mieszczucha. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu samodzielnie, ten fakt nie dziwi, ponieważ koszty są znacznie niższe niż kupno domu od dewelopera.


Budowanie swojego domu należy rozpocząć od wybrania tego idealnego projektu. Zastanawiając się jak wybrać projekt domu, trzeba skupić się przede wszystkim na potrzebach domowników. Nie każdy potrzebuje ogromnego domu z trzema piętrami. Niektórzy wręcz przeciwnie szukają domu na jednym poziomie. Czym więc charakteryzuje się dom parterowy?


Jak wybrać projekt domu parterowego?


Swoje poszukiwania należy zacząć od sprawdzenia możliwości metrażowych na działce. Dom parterowy może być bardzo duży taki jak w projekcie WILLA ATRIUM i mieć ponad 250 mkw lub o małej powierzchni zabudowy nawet do 70 mkw jak w projekcie ZOSIA 6 Lub KASIA 4. Najpopularniejsze domy jednorodzinne parterowe mają jednak wielkość od 100 do 200 mkw. Przykładem takiego projektu jest HOMECONCEPT–26.


W domu parterowym tak samo jak w domach piętrowych mogą znajdować się wszystkie potrzebne pomieszczenia. Ilość sypialni może być dostosowana do potrzeb domowników. Kuchnia z salonem i jadalnią mogą być w formie otwartej. W domu na jednej kondygnacji mogą znajdować się dwie lub nawet trzy łazienki w zależności od wielkości domu, który wybraliśmy.


Dzięki jednemu poziomowi nie trzeba montować drogich schodów, oszczędzając pieniądze, które na pewno przydadzą się do organizacji przestrzeni w innej strefie domowej. Projekt domu jednopoziomowego może być wyposażony w jedno lub dwa miejsca parkingowe lub nie mieć go wcale. Wszystko zależy od preferencji domowników.


Każda część domu może być bezpośrednio związana z ogrodem i tarasem, ponieważ w każdym miejscu można zrobić drzwi wychodzące na ogród. Nawet z sypialni można bezpośrednio wejść na świeżo skoszoną trawę.


Dom parterowy ułatwia funkcjonowanie osobom, którym ciężko poruszać się po schodach, a także rodzinom z małymi dziećmi, które mogą swobodnie poruszać się po całym domu i nie trzeba ich każdorazowo nosić po schodach.


Układ funkcjonalny w domu parterowym pozwala na wyodrębnienie części sypialnej od części dziennej. W każdej z nich można czuć się swobodnie nawet wtedy, gdy w tej drugiej tętni życie.


Zwiększenie powierzchni domu poprzez konstrukcję parterową sprawia, iż zwiększa się rzut poziomu budynku, czy powierzchnia pokrycia ziemi. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ nie na każdej działce jest wystarczająco duża ilość miejsca.  


Z jakiej firmy wybrać projekt domu?


Znając już wady i zalety domu parterowego oraz konsekwencje łączące się z tym wyborem można przejść do bardzo miłej czynności jaką jest wybór idealnego projektu. Gdzie jednak szukać swojego wymarzonego domu? Na szczęście w dobie Internetu można dość szybko znaleźć doskonały projekt, szczególnie jeśli się wie, gdzie szukać.


Na stronie wybieramprojekt.pl są tysiące możliwości, wśród których da się znaleźć swój wymarzony dom. Niezależnie jak ma być duży oraz ile ma mieć pięter. Na tej stronie można znaleźć dom, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania.


Na przykład poszukując domu z jednym garażem od 100 do 200 mkw, który ma duży salon i piętro można skorzystać z projektów o nazwie: Nowik, Karat Lub Islandia, a to tylko mała część możliwości jakie daje strona. Szukając domu można także określić rodzaj dachu, który jest niezwykle ważny przy regulacjach zagospodarowania przestrzennego w danej okolicy.


Skąd wziąć projekt domu?


Gdy potrzeby domowników są już dokładnie przemyślane, a projekt domu jest już wstępnie wybrany nie pozostaje już nic innego jak kupić gotowy projekt domu, który można wybudować na swoje działce. Oczywiście przed kupnem należy sprawdzić, czy dom jest przystosowany do rodzaju i wielkości działki.


Jeśli wszystko się zgadza projekt można zamówić online poprzez internetowy sklep. Gotowy projekt domu jest znacznie tańszy niż usługa architekta planującego wnętrze pod nasze wymagania. Szybsze i tańsze jest znalezienie projektu, który nam odpowiada, czasem trzeba iść na kompromis, jednak oferta projektów jest tak duża, że da się znaleźć idealny dom.


Oprócz projektu dostajemy także dziennik budowy i charakterystykę energetyczną domu. Często także dodatkową zgodę na wprowadzanie zmian.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663