🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Jak powinien wyglądać praktyczny projekt domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
05.06.2022


Jest mnóstwo wspaniałych projektów gotowych domów, aby wybrać najlepszy trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów dotyczących swojego życia. Dom powinien być przede wszystkim dopasowany do stylu życia całej rodziny oraz pasować do warunków zabudowy działki. Czym kierować się podczas wyboru tego idealnego projektu?


Jak wybrać projekt domu parterowego?


Domy parterowe stają się niezwykle popularne wśród rodzin z małymi dziećmi oraz wielopokoleniowych rodzin, w których są osoby starsze z pewnymi ograniczeniami ruchowymi. Brak schodów jest tu niezwykłym plusem. Dom parterowy powinien być podzielony na dwie strefy:


  • Dzienną

  • SypialnianąTaki podział pozwoli na to, by każdy domownik czuł się swobodnie niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajduje. W sypialniach można wtedy spokojnie wziąć drzemkę, podczas gdy reszta rodziny wykonuje swoje zwyczajne domowe czynności.


W domu parterowym ogromnym plusem jest to, że praktycznie z każdej sypialni można wyjść na ogród. Dzięki temu każdy domownik ma także swoją przestrzeń w ogrodzie. Projekt Marcel G2 lub Hanka 3 świetnie nadają się dla rodzin, którym zależy na ogromnym komforcie życia. Dom parterowy nie musi być duży, musi być wygodny.


Jak znaleźć projekt domu?


Na początku trzeba określić swoje potrzeby i odpowiedzieć sobie na pytania:


  • Ile sypialni potrzebujemy?

  • Jak duże i ile łazienek oraz WC ma być w domu?

  • Garaż na dwa czy jedno auto, a może garaż zewnętrzny nie wbudowany w bryłę domu?

  • Ile pięter i ile metrów kwadratowych, dom ma być duży czy mały?

  • Skosy na piętrze czy bez skosów?

  • Osobna kuchnia czy połączona z salonem?

  • Dom jednorodzinny czy bliźniak?

  • Z piwnicą czy bez?To tylko niektóre pytania, na które trzeba znaleźć odpowiedź, a określając rzeczywiste potrzeby rodziny łatwiej skorzystać z internetowych wyszukiwarek dzięki którym można znaleźć swój wymarzony dom. Włączając filtry można wyeliminować domy, które nie pasują do naszych wymagań i potrzeb.


Często ilość metrów kwadratowych domu jest określona poprzez wielkość działki, na której może nie zmieścić się zbyt duży dom. Warunki zagospodarowania mogą nie pozwalać na zbyt wysoki dom, a dach powinien być położony pod odpowiednim kątem. To wszystko trzeba sprawdzić przed zakupem swojego wymarzonego projektu domu.


Z jakiej firmy wybrać projekt domu?


Warto skorzystać z profesjonalnej strony takiej jak wybieramprojekt.pl na której jest tak wiele projektów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na stronie są domy jednorodzinne, bliźniaki, szeregowce, a nawet projekty altan ogrodowych jak na przykład projekt Altana 1, garaży zewnętrznych Garaż G8 czy budynków gospodarczych. Projektów jest tak dużo jak potrzeb użytkowników. Strona jest w pewnym sensie pośrednikiem między kupującym a autorem projektu.


Kupując tu projekt automatycznie jest zgoda na wprowadzanie zmian w projekcie oraz informacja o szacunkowych kosztach budowy konkretnego budynku. Do tego zupełnie w gratisie jest niezwykle ważna charakterystyka energetyczna oraz Dziennik Budowy.


Kupiony projekt zostaje wysłany kurierem, więc w łatwy sposób można go otrzymać prosto pod swoje drzwi. Kupując na stronie wybieramprojekt.pl można mieć pewność wysokiej jakości projektów, które są dopracowane do ostatniej kreski.


Jak wybrać dom dla siebie?


Określając swoje potrzeby łatwiej wybrać idealny projekt. Duża rodzina powinna mieć dom jednorodzinny z piętrem, garażem na dwa samochody i dachem na przykład dwuspadowym.


Taki projekt domu może mieć ponad 280mkw jak w projekcie Willa Anna Maria lub 120mkw jak w projekcie Zieleń i Woda. Dla tych którzy wolą domy parterowe, ale mają niezbyt dużą działkę mogą szukać takich projektów jak Erin II lub Eco 43. Filtrów jest niezwykle dużo, dzięki czemu każdy może poczuć się w swoim domu wyjątkowo.


Jednym zależy na ogromnej kuchni, a inni zamiast tego wolą piękną i dużą garderobę. Dla tych, którzy mają wąską działkę najlepiej sprawdzi się długi i wąski dom jak na przykład Pliszka III. 


Mnogość projektów powoduje, że każdy znajdzie dom idealny, wystarczy określić swoje wymagania, kliknąć w filtry i wyszukać swój dom marzeń. Przy wyborze domu warto zwrócić uwagę na jego energooszczędność. To sprawi, że budowa nie będzie tak droga, a później podczas użytkowania przełoży się to na niższe rachunki na prąd i ogrzewanie.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663