Gwarantujemy najlepszą cenę projektu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł 🧡 23% zniżki na adaptację do działki do 20.07.

Immergas Zeus Victrix, parę słów więcej o kotle i ogrzewaniu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
05.12.2013

Rozmawiałem dziś dłużej z serwisantem. Kocioł chodzi jak należy. Zmniejszyłem już wszystko co się dało, bo w domu nie da się wytrzymać, a wietrzyć szkoda Zużyte 66m3. Temperatura zasilania obniżona. Kilka uwag z okolic okołogrzewczych:

Moc maksymalna kotła na ogrzewanie, została obniżona do 5kW. Serwisant mówił, że tyle to ustawiał w mieszkaniach, a w domu nigdy i sam był ciekaw czy i jak się sprawdzi. Na grzanie wody zostało 24kW i ma to zapewnić pełen komfort użytkowania.

Temperatura zasialania CO została obniżona do max. 50 stopni.

Krzywa grzewcza proponowana na nasz klimat to 3. Wszelkie zmiany instalator zaleca wprowadzać przesuwając krzywą (można po 15 stopni w górę i w dół), a nie zmieniając krzywą na inną, chociaż sterowanie jest co 0,1.

Kocioł w okresie przejściowym może trochę taktować i tego nie da się uniknąć. Victrix 12kW taktowałby mniej, ale zdecydowała ciepła woda.

Immergas ma 5 lat gwarancji, pod warunkiem serwisów raz na rok. Serwis kosztuje 200zł. Jak się zgubi gwarancję, to nowa kosztuje 50zł netto plus koszty wysyłki.

Ciśnienie optymalne na 1,2, byle nie było poniżej 0,8.

Serwisant zastanawiał się nad zmniejszeniem prędkości pompki. Są trzy stopnie. Stwierdził, że 1 to na pewno za mało, choćby ze względu na CWU. Jak spróbował 2 to odniósł wrażenie że przepływy są trochę małe i zaleca jednak trójkę. Podobno po paru miesiącach nieużywania pompka może stanąć na stałe i już nie ruszyć.

Ĺťywotność kotła... Może być różnie. Podobno w wielu firmach planowana jest na 7 lat. Więcej niż 10 lat to suksces.

Z legionellą nie powinno być problemu przy jednak sporym przepływie. Można ustawić automat na najmniejszą częstotliwość.

Ustawiamy autoadaptację, ale kominek może ją mocno zakłócić. Wtedy trzeba będzie wyłączyć.

Serwisant odkrył rozwiązanie dziwnej zagadki - sterownik zawsze wskazywał o 3 stopnie mniej niż stacja pogodowa w salonie. W sumie nie wiedziałem które wskazanie jest prawdziwe. Okazało się, że kabel do sterowania idzie peszlem pod tynkiem. Góra peszla jest nad wełną na strychu, a dół kończył się sporą dziurą za tylną ścianką sterownika i wiało z niego zimnym powietrzem, stąd wszystkie wskazania były wyraźnie niższe niż rzeczywiste :)

Spec chwalił kilka rozwiązań Immergasa, m.in. szkiełka przez które widać płomień w komorze, czy bardzo łatwo rozbieralny zasobnik na ciepłą wodę.

Pytałem jak mogę zaszkodzić, tzn. czego absolutnie unikać. Unikać należy wielkorotnego zalewania instalacji wodą z kamieniem. Każdy kolejny raz to problem.

Podobno 97% "zepsutych" kotłów udaje się naprawić przez telefon.

Dużo tego było. Jak mi się coś przypomni, to dopiszę.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663