Gwarancja najniższej ceny 🧡 Uzyskaj min. 10% rabatu na dom jednorodzinny do 22.05

Ile kosztuje wybudowanie małego domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
10.09.2021


Jeśli zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje wybudowanie małego domu to pozwól, że poprzez ten artykuł przeprowadzę Ciebie przez ważne aspekty, które należy rozważyć decydując się na budowę domu do 70m2. Są istotne czynniki, które wpłyną na ostateczną cenę nieruchomości! Jeśli zależy Ci na tym, by koszta były jak najmniejsze ten tekst jest właśnie dla Ciebie.


Dobry projekt to podstawa


Niezależnie od tego czy podoba Ci się projekt domu o powierzchni do zabudowy do 70m2 lub dom z poddaszem użytkowym albo płaskim dachem do 90m2 - możesz go wybudować bez zbędnych formalności! Nie potrzebujesz już pozwolenia, dziennika budowy czy kierownika.


Samo zgłoszenie wystarczy. Aby koszty budowy były jak najniższe bardzo ważne jest, by wybrać dobrze zrealizowany projekt. Na etapie wyboru masz już możliwość zdecydować - tak, na tym zaoszczędzę, a w to chcę włożyć najwięcej środków.


W celu uproszczenia procesu budowy domu najlepszym rozwiązaniem jest przejrzenie gotowych projektów. Wśród nich na pewno znajdziesz to, co Ciebie interesuje. Porozmawiaj ze specjalistą o tym, który z domów można wybudować szybko i łatwo, nie wydając przy tym dużych nakładów pieniędzy.


Prostota i minimalizm


Dom, na który nie przeznaczysz zbyt wielu środków finansowych, powinien mieć prostą konstrukcję, gdzie bryła budynku jest zwarta i ma przykładowo dwuspadowy dach.


Często taki dom nie posiada piwnicy. Znajdziesz w nim jednak kotłownie, strych, czyli pomieszczenie gospodarcze, którego przeznaczeniem jest przechowywanie różnych produktów codziennego czy sezonowego użytku albo jedzenie, konfitury i różnego rodzaju zawekowane dania. Najczęściej w takich małych domach garaż jest ulokowany w budynku.


W małym domu optymalizuje się ilość i wielkość okien, ogranicza się ilość kominów. To generowanie oszczędności już przy samej budowie, minimalizowanie kosztów na szczegółach, których ilość i gabaryty wydawałoby się nie zrobią żadnej różnicy.


A może dom energooszczędny?


Dom energoszczędny to krótko mówiąc dom, którego utrzymanie nie generuje zbyt wielu kosztów. Są tanie, bo przy wyborze odpowiedniego ogrzewania, zapobiegnie się niepotrzebnym stratom ciepła.


By mały dom, na który się decydujesz, był energooszczędny należy przyłożyć wagę do takich szczegółów jak wielkość budynku, liczba okien, układ pomieszczeń, ocieplenie i wentylacja. Może to przynieść większe opłaty, ale tak zaprojektowany dom będzie w ostateczności ogromnym zaoszczędzeniem energii, która będzie przeznaczone do ogrzewania nieruchomości, a więc również pieniędzy.


Inspiracja skandynawska


Skandynawia słynie z domów, których prostota i funkcjonalność rzuca się w oczy! Wypływa to również z mentalności  ale również z zamożności społeczeństwa. Ich dewizą wydają się słowa: minimalne środki, a fantastyczne efekty! To, czym warto się od nich zainspirować to tworzenie w domu otwartej przestrzeni!


Przeglądając te minimalistyczne projekty, które przywodzą na myśl skandynawskie domki, można zauważyć, że są one na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o dizajn, ale są też bardzo przestronne i przytulne przy tym! Jest tam tyle miejsca! W zależności od tego, czego potrzebujesz w swoim małym domu, warto rozważyć projekt, w którym przestrzeń daje możliwość wykorzystania powierzchni w celach generowanych przez konkretną chwilę domowego życia.


Takie domy mogą być zarówno parterowe, jak i z poddaszem! Bądź otwarty i  przekonaj się, że i w jednym i drugim przypadku możesz sobie stworzyć nieruchomość z najskrytszych marzeń!


Dom lekki jak piórko?

Co powiesz na dom, który można wybudować razem z kolegami i rodziną? Istnieją domy, z którymi poradzi sobie każda ekipa budowlana i niebudowlana. Może on powstać z gazobetonu, a inny sposób to budowanie z płyty warstwowej. Wnętrza wykończysz wtedy z płyty OSB, betonem, wykładziną i farbą. Nic prostszego! Materiały budowlane będziesz prawdopodobnie kupował sam, więc nie obawiaj się negocjować cen i porównywać co oferują inne sklepy i hurtownie!


Zabaw się w iluzjonistę


Twój mały dom może wydać się dużo większy niż jest w rzeczywistości! Wykorzystaj przestrzeń w taki sposób, by na niej oczywiście zaoszczędzić finansowo, ale przy tym by wykazać się w projektowaniu wnętrz i pokazać, że nie potrzebujesz wielu rzeczy, by było Ci wystarczająco dobrze we własnych czterech ścianach!


By nie zagracić miejsca zastanów się jakie wyposażenie jest Ci zbędne, a jakie niezbędne! Wszystko da się urządzić ładnie, jeśli robi się to z głową. Materiały, które kupisz korzystnie pozwolą Ci wiele zaoszczędzić - nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Twój domowy budżet to odczuje!


Mały myk z widokiem na świat


Okna najlepiej, jeśli będą otwierały się na zewnątrz! Nie potrzebujesz ich wiele, a te, które będą konieczne - niech nie zabierają miejsca w środku!


Tanio, ale solidnie


Jedno, co najważniejsze przy budowie małego domu - pomimo chęci zaoszczędzenia na wielu sprawach inwestuj w materiały, które są dobrej jakości. Walcz o ekonomię budowy, ale nie pozwól sobie na budowanie nieruchomości na piasku i z piasku. Dom ma Ci posłużyć na lata. Ma być Twoją ostoją bezpieczeństwa. Dbaj o jakość jego realizacji.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663