🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
20.06.2021


Rynek pierwotny nieruchomości niejednokrotnie wiąże się z zakupem obiektu mieszkalnego w stanie deweloperskim. Dotyczy to przede wszystkim dużych inwestycji, takich, jak bloki mieszkalne, czy osiedli domów szeregowych.


W momencie, gdy nabywcy zdecydują się na zakup konkretnej nieruchomości, podpisana zostaje umowa deweloperska, jak również przekazana pewna suma pieniędzy, określona w umowie, którą traktuje się jako zaliczkę. Nie oznacza to, iż nabywcy od razu stają się właścicielami mieszkania.


Akt przeniesienia własności ma dopiero miejsce w momencie, gdy cały budynek zostanie przyjęty przez inspektorat budowlany do odbioru, jak również po spotkaniu pomiędzy deweloperem a nabywcami, które określane jest jako odbiór techniczny.


Stan surowy a deweloperski - różnice


Widoczna jest przede wszystkim różnica w cenach pomiędzy stanem surowym a deweloperskim. W pierwszym przypadku obiekty tego typu są najczęściej tańsze. Wynika to z faktu, iż stan surowy to po prostu stan zamknięty budynku. Nie występują w nim jednak różnego typu instalacje, takie jak elektryczna, czy kanalizacyjna i wodna.


Co więcej, wnętrza pomieszczeń pozbawione są także tynków betonowo - cementowych. Oznacza to większy nakład pracy i finansów w celu wykończenia całego budynku. Stan deweloperski to natomiast pojęcie, które nie jest uregulowane prawnie. Dlatego każdy deweloper samodzielnie określa, jaki etap prac zostanie przez niego wykonany.


Tego typu informacje powinny znaleźć się w umowie deweloperskiej. Jednak w celu przekazania budynku do odbioru budowlanego niezbędne jest wykonanie tynków, które wymagają tylko szpachlowania, jak też różnego typu przyłączy i instalacji.


Zakup nieruchomości - co dalej?


Zakup obiektu mieszkalnego, który jest w stanie surowym, czy deweloperskim wymaga przeprowadzenia prac wykończeniowych. Wymaga to planowania materiałów, jakie mają zostać wykorzystane w poszczególnych pomieszczeniach, ale również różnego typu akcesoriów i mebli, jakie powinny się znaleźć w mieszkaniu. Wiele osób ma pewną wizję, co do tego, jaki powinien być finalny wygląd ich nieruchomości.


Czasem jest to kilka pomysłów, których właściciele nie potrafią pogodzić. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura architektonicznego, które zajmuje się projektowaniem wnętrz. Wiele działalności tego typu świadczy kompleksowe usługi. Wykonują one profesjonalne projekty, także w formie wizualizacji cyfrowej, z określeniem charakteru danych pomieszczeń.


W projektach uwzględnione zostają nie tylko materiały wykończeniowe, ich kolorystyka, ale także rozstaw mebli, ich rodzaj, czy dodatkowe akcesoria, które pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Ważna jest również estetyka, jak też spełnienie oczekiwań klientów.


Wybór projektanta wnętrz - na co zwrócić uwagę?


Najważniejsze jest portfolio. W zasadzie każda działalność tego typu prowadzi stronę internetową na której można znaleźć wykonane przez biuro projekty. Warto zwrócić uwagę, czy są to wyłącznie wizualizacje cyfrowe, czy także zdjęcia gotowych realizacji. W przypadku niewielkiej galerii gotowych prac, może okazać się, że biuro dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku.


Nie oznacza to jednak, iż należy je odrzucić, jako potencjalnego usługodawcę, ponieważ cena za usługę może być atrakcyjna, a obsługa profesjonalna. Można poszukać także informacji, w tym poleceń dotychczasowych klientów biura, w celu zapoznania się z opiniami na temat jakości świadczonych usług.


Można także poprosić biuro o przygotowanie umowy. Każda, profesjonalna firma proponuje swoim klientom dokument, który jest potwierdzeniem podjęcia się zlecenia. Na umowie powinny być wskazane kwoty za usługę. Trzeba tylko upewnić się, czy są to ceny brutto, czy netto. W przypadku projektów wnętrz stawka VAT wynosi 23%. Osobiste spotkanie z projektantem pomoże bliżej poznać jego osobę, jak też podejście do danej nieruchomości, czy ogólną wizję na wykończenie wnętrza.


Jakie są ceny za projekt wnętrza


To, jaki będzie finalny koszt usługi dużo zależy od zakresu prac, jakie biuro będzie musiało wykonać, jak również od wielkości obiektu. Dlatego ceny podawane są najczęściej za 1m2. W przypadku projektu koncepcyjnego, który jest ogólnym zarysem rozstawienia pomieszczeń wynosi najczęściej od 50 zł do 100 złotych/1m2.


W przypadku kompleksowego projektu, z bardzo szczegółowym uwzględnieniem wystroju wnętrza, dodatków, czy mebli projekty ceny wahają się od 100 zł do 200 zł/1m2. Dodatkowo biura oferują usługę nadzorowania prac wykończeniowych, co jest dodatkową gwarancją dla klienta, iż projekt pokrywać się będzie ze stanem faktycznym.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663