Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 15.06.

Ile kosztuje projektant domu? Czym kierować się przy wyborze?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
17.05.2021


O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał dom po wybudowaniu decyduje projekt, jaki wybierzemy na początku. Warto więc zastanowić się, czy dany projekt, na którego kupno się decydujemy, zawiera wszystkie  elementy, które są dla nas kluczowe, aby uznać dom za idealny.


Możemy zdecydować się na projekt, który będzie gotowy, a także realizowany na indywidualne zamówienie. Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i potrzeby, a także, czy zmieszczą się one w którymś z gotowych projektów, co jest najważniejsze.


Ile kosztuje projektant domu?


Musimy uświadomić sobie, że gotowy projekt jest zdecydowanie tańszy od tego, który realizowany jest na nasze indywidualne zamówienie. Jednak, jeśli nie do końca jesteśmy przekonani do gotowego projektu i nie da się zmienić szczegółów, które nie do końca nam w nim pasują to warto zastanowić się nad zleceniem wykonania zamówienia indywidualnego.


Cena w dużej mierze zależy od tego, jak dużą renomę ma projektant, jednak najczęściej możemy spotkać ceny od metra kwadratowego danego domu. Wszystko więc zależy od tego, jakiego projektanta wybierzemy i jak wielkie doświadczenie będzie miał, jeśli chodzi o projekty.


Oszczędności na projekcie


Należy mieć na uwadze, że to właśnie projekt jest odzwierciedleniem tego, jak dany dom będzie wyglądał po wybudowaniu. Kiedy więc zdecydujemy się na kupno projektu, który nie do końca będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania, to i z domu na końcu możemy nie być zadowoleni.


Musimy więc być pewni, że to właśnie projekt, który wybierzemy jest w naszych oczach idealny pod każdym względem. Możemy wtedy być pewni, że dany dom będzie nie tylko podobał nam się wizualnie, ale także przede wszystkim spełni wszystkie potrzeby domowników. Nie warto na tym oszczędzać.


Projekt indywidualny, a gotowy


Obecnie mamy do dyspozycji ogromny wybór gotowych projektów, jednak bardzo często zdarza się, że mimo pokaźnego wyboru nie do końca jesteśmy zadowoleni z żadnego z nich. Warto w tym przypadku zainwestować w projekt, który będzie realizowany na nasze indywidualne zlecenie, bo mamy szansę krok po kroku powiedzieć projektantowi nasze oczekiwania, które zostaną uwzględnione.


Warto jednak najpierw sprawdzić, czy wśród gotowych projektów nie ma takiego, który spodoba nam się pod każdym względem, bo duży wybór pozwala bardzo często na wybranie takiego, który będzie idealny i pozwoli nam mimo wszystko zaoszczędzić bez szkody na jakości.


Co zyskujemy w przypadku projektu indywidualnego?


W przypadku projektu indywidualnego możemy liczyć rzeczywiście na zdecydowanie większe możliwości. Mamy do dyspozycji wiedzę projektanta i możemy powiedzieć swoje oczekiwania, co sprawdza się świetnie nie tylko wtedy, kiedy nie możemy wybrać niczego, co nam odpowiada z projektów gotowych, ale także jeśli chodzi o zupełnie niestandardowe rozwiązania.


Możemy być także pewni, że w cenie renomowanego projektanta zyskamy nie jeden projekt, ale często dwa do wyboru, co pozwoli nam dobrać dla siebie opcję idealną. Plusem jest także możliwość nanoszenia poprawek, kiedy coś nie do końca nam się w danym projekcie podoba. Jest to ogromny plus, jeśli rzeczywiście chcemy mieć dom, który pod każdym względem będzie dla nas idealny.


Dlaczego wybór projektu jest tak ważny?


Projekt jest początkiem budowy domu i należy dobrać go dobrze. To jak będzie wyglądał nam dom w przyszłości pokazuje dany projekt, więc jeśli chcemy, aby wyglądał tak jak tego chcemy, a także przede wszystkim, aby spełniał wszystkie nasze potrzeby, musimy zdecydować się na taki projekt, który będzie dla nas idealny.


Obecnie możemy jednak i na tym zaoszczędzić, bo mamy do dyspozycji coraz więcej gotowych projektów, co często pozwala na wybranie idealnego i jednoczesne zaoszczędzenie pieniędzy i czasu, bo nie musimy czekać na stworzenie indywidualnego dla nas.


Należy mieć bowiem na uwadze, że to na projekcie nie należy oszczędzać. Musimy być pewni, że spełnia on wszystkie kryteria i oczekiwania, jakie są dla nas ważne, aby w domu wygodnie nam się przebywało długie lata.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663