🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

ile kosztuje projekt przebudowy domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
01.04.2022


Budowa własnego domu to z pewnością ogromne przedsięwzięcie i pokaźna inwestycja. Zwykle staramy się wykonać wszystko tak, by idealnie odpowiadało to naszym potrzebom.


Niemniej jednak nie rzadko zdarza się, że po kilku latach potrzeby domowników mogą się zmienić, a dom trzeba będzie na nowo dopasować do ich wymagań. Wówczas jedynym rozsądnym wyjściem staje się przebudowa domu, jednak do tego przedsięwzięcia niezbędny jest odpowiedni projekt. W związku z tym ile kosztuje projekt przebudowy domu?


Na czym polega przebudowa domu?


Zacznijmy od tego, że w pierwszej kolejności niezwykle ważne staje się zrozumienie, czym w zasadzie jest przebudowa domu. Z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie w momencie, kiedy zastanawiają się oni nad generalnym remontem bądź nawet i zmianą w projekcie domu.


Okazuje się, że przebudowa domu jest określona w przepisach prawnych, a co więcej została tam ona dokładnie zdefiniowana. Okazuje się, że wiele osób po prostu myli przebudowę domu z jej rozbudową, co może przynieść skutki nawet w formie prawnych konsekwencji.


Jednak na czym właściwie polega przebudowa domu? Otóż nazywamy nią roboty budowlane, a także zmiany w wyniku których nastąpi zmiana parametrów technicznych budynku. Niemniej jednak nie może zmienić się:


  • kubatura domu

  • powierzchnia całej zabudowy

  • wysokość domu

  • długość domu

  • ilość kondygnacji w domu 

Czy przebudowa domu wymaga pozwoleń?

Skoro każdy z nas jest świadomy tego, że do przebudowy domu niezbędne jest wykonanie odpowiedniego projektu, to warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wymagane są również zgody i pozwolenia.


Otóż niestety, ale przebudowa domu w dalszym ciągu wzbudza wiele wątpliwości i niejasności pod względem prawnym. Okazuje się jednak, że właściciel nieruchomości planujący przebudowę swojej posesji obecnie nie musi wnioskować o wydanie specjalnego pozwolenia czy też zgody. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że fakt tego, iż nasza posesja ma być poddawana konkretnym pracom remontowym, musi zostać zgłoszony do stosownego urzędu. W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej jest to starostwo.


Ile trwa przebudowa domu?


Wiele osób zastanawia się ile trwa przebudowa domu, a także czy jest określony limit czasu na zrealizowanie konkretnych prac z nią związanych. Okazuje się jednak, że przebudowa domu bardzo często przyjmuje różnorodne oblicza. Tak więc jej czas uzależniony jest od samego skomplikowania prac, które zostały zawarte w projekcie przebudowy, ale także i od firmy, która podjęła się realizacji tego zlecenia.


Oczywiście przebudowę domu można również wykonać bez projektu i większego planu, a jedynie delikatnie nakreślić fachowcom na czym nam zależy. Niemniej jednak jeśli chcemy oszczędzić czas warto zgłosić się do specjalisty, by taki projekt przebudowy domu został profesjonalnie wykonany.


Warto także zauważyć, że czasem czas realizacji projektu może się nieco przeciągnąć. Dlaczego? Otóż na budowie wiele może się zdarzyć. Wiele zależy od tempa pracy ekipy remontowej, ale także od różnych, losowych, które znacznie mogą przedłużyć realizowanie kolejnych etapów. Warto jednak przygotować się na to, że taka przebudowa może trwać nawet od kilku do kilkunastu miesięcy.


Ile kosztuje projekt przebudowy domu?


Przejdźmy teraz do kwestii, która z pewnością nurtuje każdego właściciela posesji, który ma zamiar wykonać na niej prace związane z przebudową. Otóż ile kosztuje projekt przebudowy domu? Otóż nie da się na to pytanie udzielić konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Na finalną cenę projektu przebudowy domu składa się bowiem wiele czynników. Wśród nich można wymienić chociażby:


  • metraż domu

  • dokładny zakres planowanych plac

  • renomę i doświadczenie samego architekta lub pracowni architektonicznej, która zdecydowała się taki projekt wykonaćW przypadku standardowego domu, którego powierzchnia wynosi około 100 metrów kwadratowych, projekt przebudowy będzie kosztował od 700 złotych wzwyż. Okazuje się, że koszty planowanego projektu przebudowy, mogą zamknąć się nawet w okolicach 2000 złotych.


Z pewnością nie jest to wydatek, który pozostanie obojętny dla naszego portfela. Warto jednak pamiętać, że profesjonalnie wykonany projekt przebudowy domu to inwestycja, która gwarantuje nam przede wszystkim solidnie wykonane prace, które rzeczywiście pomocą dopasować budynek do potrzeb użytkowników.


Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663