🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Ile kosztuje projekt domu indywidualnego?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
11.05.2022


Jeżeli żaden z gotowych projektów nie spełnia Twoich oczekiwań to znak że warto pomyśleć o projekcie indywidualnym. Będzie to również odpowiednie rozwiązanie dla osób posiadających nietypowa działkę lub chcących się wyróżnić.


Chociaż projekt indywidualny jest droższym rozwiązaniem od projektu typowego mamy pewność że w większym stopniu spełni on nasze oczekiwania. Zanim jednak zdecydujemy się na taki projekt warto wiedzieć z jakimi kosztami trzeba się liczyć i na co można sobie pozwolić projektując swój wymarzony dom.


Ile powinien kosztować projekt domu?

 

Koszt projektu indywidualnego będzie różny w zależności od wielu czynników. Najważniejsze z nich to metraż budynku, zastosowane technologie oraz rozwiązania instalacyjne. Musimy się liczyć z tym ze im większy dom projektujemy cena będzie wyższa.


Oprócz metrażu na cenę projektu indywidualnego wpływ ma poziom skomplikowania projektu. Inna bowiem cena będzie w przypadku domu o tej samej powierzchni kiedy jeden inwestor chce ująć w projekcie basen na parterze a inny marzy o ogrodzie na dachu.


Obojętne nie pozostają również materiały z jakiego ma zostać wykonany dom oraz zaprojektowane instalacje. Mowa tutaj nie tylko o instalacjach związanych z mediami. Warto już na etapie projektu pomyśleć o instalacji monitoringu czy Smart Home tak by w późniejszych etapach wykonywanie poszczególnych instalacji nie kolidowało ze sobą. Koszt projektu szytego na miarę ustalany jest więc indywidualnie.


Trzeba liczyć się jednak z tym, że stawki takiego rozwiązania wahają się od 150 do nawet 300 zł za metr kwadratowy.

 

Czy warto kupić projekt indywidualny domu?


Z pewnością indywidualny projekt domu w większym stopniu spełni nasze marzenia o idealnym domu. Będzie to idealne rozwiązanie kiedy projekty gotowe nie spełniają naszych oczekiwań, nasza działka wymaga nietypowego domu lub po prostu chcemy się wyróżnić. W przypadku projektu indywidualnego można bazować na gotowym projekcie zbliżonym do tego idealnego lub po prostu zaprojektować dom od zera.


W projekcie indywidualnym to my ustalamy ilość kondygnacji oraz pomieszczeń. Możemy zaplanować ich wielkość i układ. Projekt indywidualny daje nam również możliwość wyboru materiału z jakiego chcemy wykonać dom. Czy ma to być tradycyjny dom murowany czy może dom drewniany. Dzięki indywidualnemu podejściu w projekcie znajdzie się miejsce na basen, salę kinową, domową siłownię czy ogród wewnątrz domu.


Projekt gotowy będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku nietypowego kształtu działki lub już istniejących elementów architektury. Wówczas dom może mieć nieregularną budowę dopasowaną do specyficznych warunków. Przykładowo może mieć kształt litery "L" lub być długi i wąski.


Jeżeli na działce mamy drzewo którego nie chcemy się pozbywać można zaprojektować dom w taki sposób by to szczególne drzewo stało się jego częścią. W przypadku działek położonych na zboczach dom może mieć budowę schodkową i w dolnej jego części można umiejscowić otwarty, przestronny i oszklony salon. Górna zaś jego część może pozostać nieco bardziej intymna poprzez zabudowanie. Możliwości projektów indywidualnych są wręcz nieograniczone.


Ważną kwestią jest również indywidualny charakter takiego projektu. Dom stworzony na zamówienie nie tylko będzie spełniał oczekiwania naszej rodziny ale z pewnością będzie się wyróżniał spośród innych podobnych do siebie projektów. Każdy z nas jest inny, ma inne zainteresowania czy ulubione kolory.


To powoduje że podobają nam się różne style i nie każdemu musi podobać się to sam. Jeśli należymy do osób które lubią się wyróżniać to zdecydowanie powinniśmy wybrać indywidualny projekt domu. Myślę, że każdy z nas cieszyłby się z oryginalnego projektu który stworzony jest wyłącznie dla niego.


Ile kosztuje projekt indywidualny domu 2022?


Indywidualny projekt domu to wydatek od ok. 10 - 35 tys zł za średniej wielości dom. Koszt ten uzależniony jest od tego czy bazujemy na gotowym projekcie czy zaczynamy od zera.


Dla wielu osób może wydawać się, że podana cena jest wysoka. Warto jednak wiedzieć, że koszt gotowego projektu domu to koszt zakupu plus koszt adaptacji. Może więc się okazać, że różnica w cenie między projektem gotowym a indywidualnym nie będzie znacząca. Szacuje się, że koszt gotowego projektu to 40-60% ceny projektu indywidualnego.


Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji i rozległości wprowadzanych zmian. Jednak czy nie warto zainwestować kilka tysięcy więcej w projekt domu w którym będziemy mieszkać prawdopodobnie najbliższych kilkanaście lat?


Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663