tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Ile dla kierownika budowy?

gorbag 2012-06-06

Od trzech tygodni nie było wpisów, a czas oczekiwania na pozwolenie na budowę spędzam na przemyśleniach. Niektórymi pomysłami pewnie się tu podzielę. Tymczasem wygląda na to, że mam umówionego kierownika budowy. Na wczorajszym spotkaniu obgadaliśmy to i owo i ustaliliśmy stawkę na 2000zł, w tym 1000 zł na początku, a resztę na zakończenie budowy.

Kierownik budowy wydaje się otwarty na nowe pomysły, ma przy tym 30 lat doświadczenia i również praktyczne pojęcie o budowaniu. I dobrze.

Komentarze

Witam,

2000 co miesiąc ?

Pozdrawiam i życzę szybkiej budowy :)
filip 2012-09-14 o 23:43
A nie, ryczałtowo :)
Formalnie kierownik powinien kierować budową i na niej najlepiej stale być, a od sprawdzania jest inspektor nadzoru.

Według relacji inwestorów, na niewielkich budowach praktyka przeważnie jest inna i szef ekipy jest jakby kierownikiem, a kierownik jakby inspektorem i odbiera najważniejsze etapy, przed ich zakryciem.

Za 1000 zł lub mniej można mieć podobno "papierowego kierownika", który tylko wypełnia dziennik, nawet nie pojawiając się na budowie. Standardowy kierownik rozlicza się od wizyty lub ryczałtowo za całość i, z tego co ludzie piszą, odwiedza budowę odbierając ważne etapy, szczególnie konstrukcyjne. Poza tym ma być do dyspozycji przy rozwiewaniu wszystkich wątpliwości i odpowidać na wszystkie pytania, których inwestor śledzący budowę zwykle ma wiele.
Mój rzeczywiście często dogląda budowy i rozwiewa wątpliwości. W sprawach technicznych mam dodatkowo duże zaufanie do szefa ekipy, który na każde pytanie techniczne opdowiada mi bardzo szczegółowo, wyjaśniając co z czego wynika, jak się robi i dlaczego. Rysuje schematy, przekroje, bardzo dokładnie i cierpliwie wszystko tłumaczy. Czemu tak lepiej, ile to kosztuje, co się opłaca itd. Przy czym zawsze zostawia wybór i jak inwestorowi na czymś zależy, to tak robi, bez dyskusji.
gorbag 2012-09-15 o 10:02