Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 31.05.

Home concept

Blog dom tani w budowie

data publikacji
29.09.2020


BRYŁA


Bryła domu została zaprojektowana na planie prostokąta z dodatkowym bocznym umiejscowieniem obszernego dwustanowiskowego garażu, który z częścią mieszkalną połączony jest zgrabnym i funkcjonalnym łącznikiem. Plan budynku otwiera przed nami co najmniej kilka wariantów aranżacji części tarasowej oraz ogrodu.


Od Frontu zlokalizowane jest  zadaszone podcieniem wejście oraz wjazd do garażu, na górnej kondygnacji natomiast, na całym tym obszarze zaprojektowany został nowoczesny taras. Na bocznych elewacjach kontynuowane jest konsekwentnie nowoczesne wzornictwo podcienia, przechodzące płynnie z tyłu budynku w reprezentatywny taras główny na parterze oraz balkon na piętrze. Wyjście z salonu stanowią ogromne drzwi tarasowe, dodatkowo podkreślające nowoczesny styl budynku. Dach dwuspadowy nachylony pod kątem 35 stopni dodaje jednak swojskości i przytulności.

 

WNĘTRZE


STREFA DZIENNA


W projekcie Home Koncept 01 EN na blisko 190 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej znajdziemy wszystkie potrzebne w nowoczesnym domu przestrzenie. Na parterze umiejscowiony został salon z częścią jadalnianą, kuchnią oraz półotwartą klatką schodową o imponującej łącznej powierzchni 69 metrów kwadratowych!


Oprócz strefy wypoczynku, na parterze znajdziemy także dodatkowy pokój z przeznaczeniem na gabinet lub innym, zależnie od potrzeb mieszkańców, a także spiżarnię, garaż dwustanowiskowy oraz oczywiście wiatrołap, z którego mamy dogodny dostęp do położonej tuż obok łazienki z prysznicem typu walk-in, obszernej kotłowni połączonej z pralnią, garderoby oraz strefy wypoczynku. Dobrze zaplanowana komunikacja dobrze eksponuje przestrzeń, nie zabierając przy tym niepotrzebnie miejsca.


STREFA NOCNA


Na poddaszu usytuowana została strefa nocna z czterema sypialniami, wśród których jedna jest sypialnią główną z osobną prywatną łazienką oraz garderobą o łącznej powierzchni ponad 28 metrów kwadratowych! Dodatkowo na piętrze znajdziemy także dużą łazienkę z wyodrębnioną częścią kąpielową. Wszystkie sypialnie posiadają zarówno okna fasadowe lub balkonowe jak i okna dachowe.

 

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA


Home Koncept 01 EN to projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego o zwartej, jednak ciekawej bryle, z garażem dwustanowiskowym i poddaszem użytkowym. Większą część parteru zajmuje przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Warto też zwrócić uwagę na wykorzystanie ściany działowej do częściowego zasłonięcia klatki schodowej.


W ten sposób zyskujemy sprytne oddzielenie sfery prywatnej od komunikacji, jednak nie nie zamykamy przestrzeni, jedynie optycznie ją oddzielamy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy nasze dzieci zapraszają już gości do swoich pokoi na piętrze, my jednak w spokoju możemy w szlafroku popijać kawę na sofie w salonie, bez ryzyka niezręcznego spotkania.


Na parterze znajdziemy dużą kuchnię ze spiżarnią, z możliwością ustawienia wyspy lub baru, otwarty plan salonu wraz z dużymi przeszkleniami prowadzącymi wprost na taras potęguje poczucie przestrzeni. Duża i ustawna część jadalniana pozwoli na zorganizowanie wielu uroczystości rodzinnych.


Na parterze oprócz imponującego salonu, znajdziemy także dodatkowy pokój który możemy wykorzystać jako gabinet, dodatkowy pokój dziecięcy, sypialnię rodziców czy też pokój starszego członka rodziny, któremu wchodzenie po schodach mogłoby sprawiać problem. Wiatrołap połączony jest z garażem dużą garderobą mogącą też pełnić funkcję spiżarni mieszczącej gabarytowe produkty.


W garażu oprócz miejsca na dwa samochody zostało przewidziane także miejsce na regał na narzędzia ogrodowe dla osób lubiących majsterkować. Dobrze przewidziana przestrzeń ogrodowa umili spędzanie czasu na powietrzu, zwłaszcza, że zależnie od upodobań każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać ze strony zacienionej lub nasłonecznionej.

Projekt domu Home Koncept 01 EN znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-home-koncept-1-en-dd77/

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663