🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

GPP - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
17.06.2020

Dom jednorodzinny Z40 GPP (FE86) - projekt


Jeżeli dysponujesz zwartą działką o rozmiarach większych niż 19 m x 17 m warto wybrać do jej zabudowy dom jednorodzinny GPP. Jest to tradycyjny dom z użytkowym poddaszem, dwuspadowym dachem i wydzielonym garażem przeznaczonym na jeden samochód.

Dzięki temu, iż w ścianach szczytowych nie przewidziano okien można go wpasować w węższą działkę niż inne – podobne – projekty. Prosty dach jest nie tylko tani w budowie, ale także doskonale sprawdzi się pod montaż paneli słonecznych zmniejszając przyszłe rachunki.


Wnętrze - parter

Projekt domu jednorodzinnego GPP cechuje klarowne i zwarte wykorzystanie przestrzeni – komunikacja zajmuje niewiele miejsca dzięki czemu mimo – zdawałoby się – niewielkiej powierzchni użytkowej nieco przekraczającej 114 m2 mamy do czynienia z bardzo funkcjonalnym wnętrzem.

Na parterze obok otwartej kuchni połączonej z przestronnym jasnym salonem z wykuszem i kominkiem znalazło się miejsce nie tylko na łazienkę i kotłownię, ale także dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na biuro lub sypialnię dla starszych osób o ograniczonej możliwości poruszania się po schodach.

Wnętrze – piętro
Z parteru schody prowadzą do niewielkiego holu na piętrze, z którego czworo drzwi prowadzi do trzech sypialni i obszernej łazienki. Ciekawe – dzięki umiejscowieniu na poddaszu – wnętrza wypełnia jasne światło dzięki wykorzystaniu okien połaciowych. Warto zwrócić uwagę, że ich rozmieszczenie umożliwi łatwy montaż paneli fotowoltaicznych. Odpowiednio docieplony, wykorzystujący nowoczesne ogrzewanie oraz klimatyzację dom jednorodzinny GPP może być dzięki temu tani w utrzymaniu.

Dom jednorodzinny GPP

Dom został tak zaprojektowany, że sprawdzi się jako miejsce do życia dla młodej rodziny z dwójką dzieci, w której pokój na parterze może pełnić funkcję pracowni, biura czy też pokoju gościnnego. Połączenie otwartej kuchni z jadalnią i salonem stanowi doskonałą przestrzeń do integracji rodziny. Urozmaicenie salonu przeszklonym wykuszem daje dodatkowe możliwości aranżacji wnętrza – czy to na kącik, gdzie można rozkoszować się filiżanką kawy z widokiem na ogród, czy jako miejsce, w którym na święta pojawia się choinka.

Osobny pokój na parterze pozwala wydzielić miejsce do pracy – a gdy zajdzie taka potrzeba – stworzyć tam sypialnię dla gości. Docenią go też starsi domownicy, dla których schody mogą stanowić barierę. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji domu dla osób niepełnosprawnych (warto tylko wówczas rozważyć zamianę schodów wejściowych na podjazd o właściwym nachyleniu).

Technologia budowy

Projekt domu jednorodzinnego GPP zakłada wykorzystanie do budowy materiałów ceramicznych (pustaków, gazobetonu, silikatów). Warto rozważyć wykonanie ścian z Porothermu o zwiększonej izolacyjności cieplnej). Strop pomiędzy parterem a poddaszem to prosta konstrukcja gęstożebrowa – co w połączeniu z prostą konstrukcją dachu wpływa na niski koszt budowy. Do wykończenia dachu można użyć zarówno dachówki ceramicznej jak i blachodachówki.

Adaptacja projektu

Należy pamiętać, że po zakupie gotowego projektu należy wykonać projekt adaptacji domu do konkretnej działki, a wszelkie ewentualne zmiany powinny być skonsultowane z autorem projektu. Zmiany w projekcie wykonuje architekt adaptujący gotowy projekt, pod warunkiem posiadania do tego pisemnego upoważnienie od autora – wraz z projektem kupionym u nas otrzymują Państwo bezpłatnie podpisaną przez autora zgodę na adaptację i wprowadzenie zmian.

Architekt adaptujący  nanosi na projekt zmiany wedle instrukcji inwestora a następnie sprawdza zgodność projektu z miejscowymi warunkami geotechnicznymi.
Wraz z zakupionym projektem otrzymają Państwo charakterystykę energetyczną domu jednorodzinnego – czyli zużycie nieodnawialnej energii pierwotnej EP [kWh/m2rok]. Nasi doradcy mogą także pomóc w analizie i wyborze odnawialnych źródeł energii.
 

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663