Pracowity rok kończy się zasłużonym urlopem, który wiele osób chce spędzić w komfortowych warunkach. Domy wypoczynkowe, pensjonaty są doskonałym miejscem na powrót siły duchowej i fizycznej. Niezbędnym atrybutem takich instytucji jest wygodne, starannie przemyślane wnętrze, które cieszy oko, jednak niezbędne są dobre projekty pensjonatów, które pozwolą stworzyć piękne obiekty do relaksu.
Biuro projektowe zajmuje się sprzedażą profesjonalnych gotowych projektów pensjonatów o różnym stopniu złożoności. Rezultatem pracy architektów jest pakiet dokumentacji z rysunkami, dający pełny obraz układu, projektu, konfiguracji i wyposażenia technicznego wszystkich pomieszczeń.
Etapy opracowywania projektu pensjonatu
W celu jak najdokładniejszej realizacji preferencji funkcjonalnych i estetycznych specjaliści przeprowadzają złożony wieloetapowy proces:
- Prace rozpoczynają się od zapoznania się z obiektem, porównania planów rzeczywistą wielkością obiektu, wypełnienia specyfikacji technicznych.
- Następnym krokiem jest opracowanie planów pięter z wizualizacją 3D. Na tym etapie określany jest ogólny kierunek stylistyczny, opracowywane są plany budowy, instalacji sprzętu elektrycznego i hydraulicznego. Oferowanych jest kilka wersji każdego elementu.
- Po tym, następuje określenie optymalnego rozwiązania, szczegółowy rozwój wybranej wersji rozpoczyna się od wykonania rysunków i ustalenia kolejności prac.
- Wybrane są powłoki dekoracyjne, meble, hydraulika, oświetlenie itp.
Dobrze wykonany projekt pensjonatu pozwala stworzyć komfortowe, bezpieczne pokoje, które spełniają nowoczesne standardy obsługi i bezpieczeństwa oraz odzwierciedlają optymalne połączenie estetyki i praktyczności. Każdy z gotowych projektów dostępnych w biurze projektowym, jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, jeżeli klient widzi potrzebę wprowadzenia zmian, może otrzymać taką zgodę i wybudować pensjonat według swoich kryteriów piękna i praktyczności.
Korzyści z zakupu gotowego projektu pensjonatu
Aby wybudować obiekt z wieloma pokojami o różnej funkcjonalności i dalszym udanym rozwoju biznesu, konieczne jest indywidualne podejście, uwzględniające cały szereg czynników:
- Wygląd pensjonatu powinien być zgodny z otaczającym krajobrazem.
- Na życzenie klienta sporządzany jest plan aranżacji przyległego terytorium, obejmujący budowę parkingu, basenu oraz utworzenie stref rozrywkowych lub sportowych.
- Projektowanie lokali mieszkalnych odbywa się z uwzględnieniem głównej grupy docelowej, kategorii cenowej, dla której zaprojektowano pensjonat, planowanego sezonowego lub całorocznego korzystania z niego.
- Zawsze jest możliwość, przy niewielkim napływie klientów, szybkiego przekształcenia obiektu w miejsce odpowiednie na konferencje, seminaria, imprezy firmowe, co znacznie zwiększy sukces handlowy przedsiębiorstwa w przyszłości.
Przykładowe gotowe projekty pensjonatów dostępne w biurze projektowym
- Projekt UC11S budynek usługowy z pokojami gościnnymi (EU52) - 630,82 m2. Na parterze zaprojektowano recepcję, szatnię, salę do spożywania posiłków, różne pomieszczenia gospodarcze, kuchnie, łazienkę i taras. Na poddaszu zaplanowano 10 pokoi z łazienkami, wiele pomieszczeń gospodarczych i 2 loggie.
- Projekt UC47A budynek mieszkalny (rekreacyjny, agroturystyczny, całoroczny) (EV68) - 314,09 m2. Na parterze znajduje się 4 sypialnie z łazienkami, 2 pokoje z aneksem kuchennym, pomieszczenia gospodarcze. Na poddaszu 3 pokoje z aneksem kuchennym, 4 sypialnie z łazienką, 2 tarasy.
- Projekt UC11 budynek usługowy z pokojami gościnnymi (EU68) - 637,96 m2. Na parterze znajduje się recepcja z szatnią, sala do spożywania posiłków, 2 WC, łazienka, pomieszczenie socjalne, wiele pomieszczeń gospodarczych i taras. Na poddaszu 10 pokoi z łazienkami, pomieszczenia gospodarcze i 2 loggie.
- Projekt UC42 budynek usługowy z pokojami gościnnymi (EV26) - 198,25 m2. Na parterze znajduje się pomieszczenie usługowe, pomieszczenia gospodarcze, szatnia, 2 WC. Na piętrze projekt zawiera 3 pokoje z aneksem kuchennym, 1 pokój dodatkowy, 4 łazienki, balkon.
Biuro projektowe zapewnia:
Projektowanie kreatywnych, nowoczesnych rozwiązań, które odpowiadają danemu budżetowi są w stanie zapewnić pomyślne funkcjonowanie instytucji. Staje się niezawodnym partnerem na drodze do realizacji planów. W biurze projektowym można zamówić projekt pensjonatu o dowolnej złożoności po rozsądnych cenach. Zdjęcia projektów opracowanych przez architektów pomogą zdecydować o swoich życzeniach i preferencjach.
Ważnym elementem projektu pensjonatu jest właściwy wybór domów na komfortowy pobyt lub kompleks hotelowy. Trzeba określić niezbędną funkcjonalność, liczbę kondygnacji, powierzchnię i liczbę łóżek do przyjmowania gości. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni układ i rodzaj domów odpowiadający docelowej grupie odbiorców, aby maksymalnie wykorzystać ich powierzchnię o każdej porze roku.
Projekt pensjonatu pozwala:
- Koordynować projekt i uzyskać pozwolenie na budowę.
- Zakup materiałów budowlanych zgodnie z zestawieniem materiałowym w projekcie, bez marnowania dodatkowych pieniędzy.
- Można od razu zobaczyć plany i fasady domu, aby wyeliminować wady w układzie pomieszczeń i nie zastanawiać się nad układem elementów architektonicznych i konstrukcyjnych i jednostek domu.
- Posiadanie gotowego projektu pensjonatu zabezpiecza inwestora przed wieloma problemami, na przykład przed błędami w procesie budowy, zwiększając koszty i warunki budowy domu.
Praktyka pokazuje, że chęć zaoszczędzenia na projekcie pensjonatu powoduje wysokie koszty dla firm budowlanych przy jego budowie, nieporozumienia, a następnie dodatkowe koszty jego przebudowy.
Struktura projektu pensjonatu obejmuje:
- Rozwiązania architektoniczne (plany, fasady, sekcje, dach, węzły)
- Rozwiązania konstrukcyjne (fundamenty, ściany, podłogi, konstrukcje dachowe, komponenty, zestawienie materiałowe)
- Typowe rozwiązania dla systemów inżynieryjnych (wybór mocy kotła, schematów ogrzewania i wentylacji, zaopatrzenia w wodę i urządzenia sanitarne, uziemienia)
- Zestawienie materiałów budowlanych
- Dokumenty architektoniczne budynku (do zatwierdzenia).
W dowolnym projekcie pensjonatu można wprowadzić zmiany, dostosować projekt, uwzględniając lokalizację, warunki klimatyczne i inżyniersko-geologiczne, zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi i przepisami.