🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Gotowe projekty domów

Blog dom tani w budowie

data publikacji
01.08.2020


Wchodząc na działkę, na której zostanie wybudowany Twój wymarzony dom oczami wyobraźni spoglądasz w swoją przyszłość. Powinieneś również pamiętać o przyjrzeniu się innym aspektom zanim zdecydujesz się na wybudowanie domu.

Na danym możesz natknąć się na cechy, które dobrze pasują do pewnych elementów niektórych projektów. Na przykład, jeśli Twoja działka jest nachylona, dom z piwnicą z dziennym światłem jest naturalnym wyborem.


Rozeznając się we właściwościach Twojej działki możesz nawet przekonać się, że nie masz innego wyboru, jak tylko wybrać w pełni niestandardowy projekt domu. Na szczęście nawet w przypadku pochyłej, wąskiej lub w inny sposób unikalnej działki możesz zmaksymalizować potencjał projektu swojego przyszłego domu bez konieczności zawierania umów na niestandardowe plany.

Tutaj, w wybieramprojekt.pl znajdziesz szeroki wybór planów domu odpowiedniego dla Twoich oczekiwań. Każdy może tu znaleźć swój przyszły dom. Oczywiście, znalezienie odpowiedniego planu domu dla Twoich potrzeb może zająć trochę czasu. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci odkryć odszukać ten idealny.

Zacznij od wymiarów

Znajomość podstawowych wymiarów działki i dopuszczalnej powierzchni budynku pozwoli na szybkie przesortowanie potencjalnych planów domów. Na przykład, ciasna, długa działka najlepiej poradzi sobie z wąskimi planami domów. Wybieramprojekt.pl oferuje szeroką gamę wąskich planów pięter, zaprojektowanych tak, aby zmaksymalizować przepływ i światło słoneczne przy zachowaniu smukłego kształtu.

Stwórz listę potrzeb

Porozmawiaj z rodziną. Omówcie, czego każdy z was chce. Jakie są wasze potrzeby teraz i jakie będą potrzeby waszej rodziny w przyszłości. Zapiszcie wasze pomysły. Poza spełnieniem podstawowych wymagań, wymarzony dom powinien być komfortowy i wygodny dla jego mieszkańców. Pracujcie razem jako rodzina, aby stworzyć listę cech, które muszą charakteryzować Wasz nowy dom.

Styl życia i potrzeby każdej rodziny różnią się w zależności od poszczególnych cykli, etapów życia. Właściwości domów, które będą adekwatne dla pary nowożeńców znacznie różnią się od cech, które para na emeryturze może uznać za istotne.


Przed wyborem projektu domu, warto zadać sobie kilka pytań, m.in.:

  • Czy masz lub chcesz założyć rodzinę? Ile masz dzieci? Czy w danym planie jest wystarczająco dużo miejsca na rozwój i powiększanie rodziny?

  • Czy będziecie potrzebować pokoi gościnnych dla gości na noc? A co z dodatkową powierzchnią mieszkalną, aby w przyszłości móc zajmować się wnukami lub starszymi rodzicami?

  • Jak planujesz się bawić? Chcesz formalną jadalnię i tradycyjny pokój dzienny do standardowej rozrywki, czy otwarty układ koncepcyjny do dużych spotkań? A może wolisz mniejsze, relaksujące spotkania rodzinne?Zaprezentuj swoje naturalne cechy

Możesz mieć szczęście, że masz fantastyczny widok. Jeśli Twój wymarzony dom będzie wyglądał na jezioro, las, strumień lub pasmo górskie, upewnij się, że wybrałeś plan domu, w którym znajdują się przestrzenie mieszkalne skierowane w stronę tej szczególnej cechy. Nawet małe plany domków mogą być zaprojektowane tak, aby uzyskać niesamowity widok, który cieszy każdego dnia. Zwróć uwagę na dużą ilość okien zwróconych w stronę dostępnego krajobrazu.


Daj się zainspirować

Bądź kreatywny podczas wyboru pomysłów planu swojego wymarzonego domu. Najtrudniejszą częścią procesu projektowania każdego budynku jest wizualizacja oczekiwań i potrzeb bez żadnego wcześniej istniejącego obrazu. Wcześniejsze zorientowanie się na poszczególne cechy, które mają określać Twój przyszły dom pomoże Ci stworzyć pewnego rodzaju azymut, dzięki któremu będziesz wiedział czego mniej-więcej poszukujesz.


Warto jest mieć podstawową koncepcję tego, jaki rodzaj domu chcesz wybudować przed wyborem miejsca budowy, ponieważ dany pomysł na dom będzie dyktował charakter miejsca, gdzie zrealizowanie tego projektu będzie najbardziej efektywne i sensowne.


Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663