tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Fugowanie spiżarni

gorbag 2014-05-10

Myślałem, że dziś skończę, ale na takie w sumie niewielkie płytki idzie wielokrotnie więcej fugi i roboty niż przy dużym formacie. Trochę mnie to zaskoczyło i fugi zabrakło. Podłoga leciała kolorem bahama z Ceresita, a ściany beżem pastelowym z Atlasa. Oba kolory z łazienki, wykorzystywałem co zostało. Zafugowana jest podłoga i 2,5 ściany. Została jedna duża i kawałek.

fugowanie spiżarni

Muszę powiedzieć że przy przecieraniu podłogi nie byłem pewien która to fuga z płytki, a która między płytkami, chociaż oglądałem je z pół metra :). Po wyschnęciu kolor może nie będzie już tak mylący.

Poza tym zamontowałem pstryczka do światła, pomalowałem sufit i zamontowałem regulartor obrotów do rekuperatora. Wygląda to tak jak poniżej - kabel na strych ukryty pod płytkami. Na strychu jest puszka i wpięcie w reku. Kabel z zasilaniem zostawiłem na wierzchu, będzie wpinany do gniazdka.

regulator obrotów do luny

Pytałem o płytki do łazienki - są w głównym magazynie, można ściągnąć w ciągu tygodnia. Pomierzyłem wszystko do paneli. W sumie wychodzi ponad 60m2, pewnie trzy różne rodzaje. Wkrótce zamówię podkład i folię (na Allegro pianomat taniej niż w Komforcie), a panele pewnie z Komfortu. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się na panele, wygląda na to, że sporo oszczędzimy względem pierwotnej kwoty przeznaczonej na podłogi.

Kupiłem worek kleju do płyt gipsowych. Jak skończę spiżarnię, to biorę się za małą łazienkę, albo wentylację, albo malowanie ścian i sufitów.

Komentarze

Czy w spiżarni dałeś ogrzewanie podłogowe? makowa_panienka 2014-05-15 o 11:49
Tak, jest i tam.To z założenia raczej nie chłodnia na ziemniaki, kiełbasa u sufitu itp. tylko funkcyjnie jakby dodatkowe szafki kuchenne, magazyn kartonów, słoików, butelek, rzadziej używanych sprzętów i akcesoriów do sprzątania. Takie pomieszczenie gospodarcze przy kuchni. gorbag 2014-05-15 o 12:38