🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Endo - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
05.08.2020


Idealny projekt domu dla czteroosobowej rodziny


Decydując się na budowę domu, ważny jest dobór odpowiedniego projektu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się gotowe szkice, a ich oferta z roku na rok staje się bardziej bogata. Czym się kierować przy wyborze projektu domu dla czteroosobowej rodziny, by każdy był zadowolony - jakie elementy są istotne zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i finansowym?

Jak duże znaczenie ma bryła projektu domu parterowego?

W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, jak dany projekt domu parterowego się prezentuje pod względem wizualnym. Jednak zewnętrzna bryła, choć ma znaczenie, nie jest elementem najważniejszym. Tak naprawdę może stanowić swego rodzaju dopełnienie do dobrze przemyślanego zagospodarowania przestrzeni znajdującej się wewnątrz.

Biorąc pod uwagę projekt domu jednorodzinnego, warto mieć na względzie, czy kubatura budynku dobrze wpisuje się w metraż działki. Im lepiej projekt będzie dopasowany pod tym względem, tym z reguły szybciej uda się skompletować wszystkie dokumenty i postawić dom. Zwykle im prostszy jest szkic, tym budynek zapewnia większą przestrzeń użytkową.

Jakie pomieszczenia są niezbędne w projekcie domu jednorodzinnego?

Dla czteroosobowej rodziny najważniejsze jest najczęściej to, by każdy domownik mógł liczyć na poczucie prywatności. Warto więc zwrócić uwagę na to, ile jest dostępnych sypialni, łazienek i WC, by każdy mógł na co dzień swobodnie realizować swój plan dnia.

Przykładowo w projekcie domu 1 rodzinnym Endo znajdują się trzy komfortowe sypialnie w części nocnej. Z dwóch z nich można wyjść na taras, a wszyscy korzystający ze strefy nocnej mają dostęp dużej łazienki. Oprócz standardowych pomieszczeń, takich jak kuchnia, salon, jadalnia, warto sprawdzić, jakie dodatkowe przestrzenie wpłyną na większą funkcjonalność.

W projekcie tym dostępne są takie udogodnienia, jak spiżarnia zlokalizowana w kuchni, czy kotłownia, do której przechodzi się z wiatrołapu. Elementy te zapewniają łatwe przechowywanie zapasów i magazynowanie paliwa.

Czy projekt domu z dachem dwuspadowym parterowy to dobry wybór?

Zwykle w pierwszej kolejności nie zwraca się tak dużej uwagi na dach. Jednak jego konstrukcja jest bardzo istotna. Im jest prostsza, tym cały dom staje się bardziej funkcjonalny i łatwy do zaadaptowania w danej okolicy. Bryła uzyskuje bowiem klasyczny wygląd.

Projekt z dachem dwuspadowym to również krótszy czas potrzebny na zakończenie prac budowlanych. Im mniej jest zagięć i skosów, tym szybciej praca postępuje. Projekt domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym gwarantuje także większą przestrzeń na poddaszu. Jeśli zaś myśli się o tym, by skorzystać w przyszłości z odnawialnego źródła energii w postaci paneli fotowoltaicznych, to taka konstrukcja dachu nadaje się pod ich montaż idealnie.

Prosta konstrukcja domu jednorodzinnego to mniejsze koszty

Warto pamiętać, że im projekty domu z dachem dwuspadowym są mniej skomplikowane, tym są tańsze. Mniej kosztów ponosi się również podczas realizacji projektu.

Nawet jeśli szkic zakłada zastosowanie drogich materiałów, zapłaci się mniej ze względu na krótszy czas realizacji, wynikający również z braku problemów, jakie mogą się pojawić w trakcie wznoszenia domu. Nic więc nie zaskoczy pod względem negatywnym - trójwymiarowa wizualizacja powinna całkowicie rozwiać wątpliwości co do tego, jak będą się prezentować poszczególne przestrzenie.

Projekt domu parterowego wybierany na lata

Zamawiając projekt domu parterowego, warto spojrzeć na szkic z perspektywy najbliższych kilkunastu lat użytkowania dostępnej powierzchni. Z czasem zmieniają się potrzeby - zwykle jest ich coraz więcej, zwłaszcza wtedy, gdy dzieci dorastają.

Dlatego warto zwrócić uwagę na metraż użytkowy, a także na to, czy z poszczególnych pomieszczeń będzie można korzystać w inny sposób, zmieniając je na przykład w niezbędną garderobę, czy miejsce do pracy. Wybierając projekt domu 1 rodzinnego, trzeba również uwzględnić koszty związane z eksploatacją. Im konstrukcja budynku jest bardziej zwarta i prosta, tym opłaty są zwykle niższe, chociażby z uwagi na mniejsze straty ciepła w ciągu roku.

Budowa domu jest więc swego rodzaju inwestycją. Im lepiej konstrukcja będzie przemyślana i im wyższej jakości zastosuje się technologie i materiały, tym dom najczęściej nie traci tak wiele na wartości z upływem lat.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663