tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Eksperymenty z sufitem podwieszanym

gorbag 2013-06-12

profile bud-mat

Nie ma na co czekać. Przystąpiłem do eksperymentów z sufitem podwieszanym. Ostatni raz miałem kontakt z profilami do płyt jakieś 15 lat temu, od tego czasu tylko oglądanie rusztów w kolejnych dziennikach budowy.

Zacząłem od garderoby, jako najmniej reprezentacyjnego pomieszczenia. Profile obwodowe dałem jak najwyżej, ale w miejscach gdzie sięga tynk. W Ytongu wierci się super, we wieńcu niestety dużo trudniej. Pod profile obwodowe daję piankę wyciszającą. Kupiłem 7cm szeroką i kroję wzdłuż na pół (tak wyraźnie taniej).

Profile tną się bardzo łatwo nożycami do blachy, aż za łatwo... Pierwsze parę sztuk mam z Budmatu, może i takie zostaną do końca. Ruszt zacząłem krzyżowo, ale jednak z warstwą główną w poprzek wiązarów. Przynajmniej w tym wąskim pomieszczeniu, warstwa nośna lepiej wygląda w poprzek jego długości. Być może resztę też zrobię w tym układzie, ale dodając tam gdzie są większe rozstawy wiązarów (110cm) poprzeczne łaty, do których może przyczepię łączniki ES? Wyjdzie w praniu. Przymiarki robiłem "na oko". Docelowo wszystko rozmierzę. Pas nośny na zdjęciu tylko próbnie wpięty, wiem że jest za daleko od ściany :)

Komentarze