🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Działka pod budowę domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
22.12.2011

działka pod budowę Nie było jeszcze o działce. Na zdjęciu to ta zarośnięta na prawo od tej łysej. Działka ma w przybliżeniu kształt prostokąta o bokach 25x95 metrów. Orientacja niby na osi północ-południe, z lekkim odchyleniem w stronę północny-wschód - południowy-zachód.
Na budowę wybraliśmy mniej więcej środek działki, z dosunięciem do wschodniej granicy. W tym miejscu powinno być dobre nasłonecznienie, od strony południowej i zachodniej. Nasłonecznienie jest bardzo ważne, ale o tym kiedy indziej.


Działka ma plan zagospodarowania przestrzennego i jest dopuszczona pod budownictwo jednorodzinne. Od drogi północnej i planowanej drogi południowej istnieje nieprzekraczalna linia zabudowy, w odległości odpowiednio 12 i 8 metrów od osi drogi.
Działka jest uzbrojona - woda i prąd są od dawna (oprócz tego jest własna studnia), przez drogę przebiega rura gazowa, a u sąsiada jest studzienka kanalizacyjna. Kształt, wielkość i orientacja działki wyglądają tak jak działka wzorcowa z prasy budowlanej. Wjazd od północy, słoneczny salon od południa i zachodu. Od południowej strony jest las liściasty z przewagą dęba i brzozy. Lasek podrósł całkiem spory, ale nie powinien zmniejszać zysków ciepła od słońca.
Zabudowa jak to na granicy miasta i wsi. Niby nikt tu gnojownika nie ma, ale psy szczekają często. Sporo nowych domów i nowych ludzi, nie wrośniętych w tę ziemię. Sam jestem z jednej strony nowy, jednak niejako wracam na "dziadkowiznę" na której od dzieciństwa spędzałem dużo czasu.
Gleba idealna pod budowę - 20 cm byle jakiej ziemi, pod tym 4-5 metrów piasku. Całość na wzniesieniu, teren nie zagrożony powodzią (w dalszej okolicy się zdarzały zalania) i podtopienia od wysokich wód gruntowych. Widoki wokół nieszczególne, trzeba będzie ograniczyć perspektywę widokową do wielkości działki.
Gleba idealna pod budowę nie jest jednak idealna pod uprawę - IV i V klasa i piasek dobrze sprawdza się w przypadku drzewek owocowych. Co mniejsze to trzeba nawozić i dużo podlewać. Prowadziłem uprawy eksperymentalne (o tym może w innym wpisie) i jednak da się coś z działki wycisnąć.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663