tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Drobiazgi sufitowe i przemyślenia

gorbag 2013-06-24

Rozliczyłem się za kolejne dwie partie profili, wieszaków i łączników, wyszło 900zł (wcześniej 100zł). Pewnie już blisko połowy.

Wymierzyłem parę rzeczy i dodałem raptem kilka profili do drugiej sypialni, ale na budowie byłem krótko. Na mniej niż 1,5 godziny nie warto jeździć.

Może jednak przeniesiemy właz strychowy z połączonego z salonem holu do przedpokoju między sypialniami. Co prawda już jego sufit zabudowałem, ale da się to raczej łatwo zmienić.

Czas kupować właz strychowy, a może i płytę OSB na środkową cześć podłogi (boki może z desek?). Jak całość zarusztuję, to będę musiał odbijać szczyty, żeby jakoś ją wciągnąć na górę. A może zrobię też wejście na strych w jednej ze scian szczytowych, jak to w starych domach z sąsiedztwa?

W sobotę sporo czasu zajęło mi przestawianie drabiny. Jakbym miał na górze płyty OSB na podłodze (nawet nie przybite), to dało by się robić legary między wiązarami od góry. Wniósłbym sobie wszystkie narzędzia, piłkę, wiertarkę, łatwiej wyznaczył linie, dostęp od góry tak samo łatwy, tylko obecnie spaść też łatwiej, bo odstępy duże. Więc czas zamówić OSB! Na początek wystarczy 9 płyt. Cena przy 25mm grubości to około 100zł. Szkoda 9 stówek na parę płyt, ale co poradzić.

Poziomica laserowa którą kupiłem to trochę zawracanie głowy. Ĺťałuję że przysknerzyłem i nie kupiłem niwelatora. Teraz z kolei szkoda mi na niwelator, skoro już mam co mam...

Komentarze

Hej,
Ja właśnie będę miał wejście na strych z boku (jakieś drzwiczki, nawet jeszcze nie wiem jakie, dopiero kończę płytę fundamentową). OD razu tak chciałem w moim projekcie indywidualnym. Brak mostka cieplnego, bo nieużytkowe poddasze - nic ciepłą się nie traci, a wejście na górę być musi.
A właz ze środka domu to pewien mostek, którym będzie ciepło uciekać (nawet jak będzie ocieplone).
KOLEJNY RAZ ODRADZAM WEŁNĘ!
Ale to już Twoja decyzja...
Pzdr
pit
pit 2013-06-25 o 20:40
Żona chce właz wewnątrz, chociaż pewnie za często tam sama chodzić nie będzie. Mi by wystarczył od zewnątrz :).
Nad włazem będzie jeszcze odchylana kontrklapa z dodatkowym grubszym ociepleniem.
Włazy zwykle do 400zł, płyty grubości 22mm znalazłem za 87zł/sztuka. Pewnie jednak zamówię.

Co do wełny - już nawet styropian wolę niż piankę. Jakoś mam niechęć i ciężko będzie mnie przekonać.
gorbag 2013-06-25 o 23:05
No jak będziesz żony słuchał w takich sprawach.... Zona to się zajmie aranżacją wnętrz z pewnością!
Pozdrawiam i powodzenia w wyborze ocieplenia sufitu.
pit
pit 2013-06-26 o 10:23
W wielu różnych sprawach słucham żony :)
Zamówiłem schody Fakro 70x100cm za bodajże 388 z wysyłką.
gorbag 2013-06-26 o 10:37