Gwarantujemy najlepszą cenę projektu 🔥 Projekty do 21% taniej!* Sprawdź kolekcję! 🧡 23% zniżki na adaptację do działki do 21.09

Domy parterowe projekty

Blog dom tani w budowie

data publikacji
20.12.2021


Domy parterowe - projekty dla oszczędnych


Okres pandemii stał się czasem, w którym wiele osób uznało, że nawet najwygodniejsze mieszkanie w centrum miasta nie zastąpi wygody, jaką oferuje własny dom.


Oczywiście oba rozwiązania mają pewne zalety, z którymi trudno dyskutować, jednak trudny okres izolacji sprawił, że większość z nas poczuła, jak ważna jest możliwość skorzystania choćby z niewielkiego, ale jednak własnego kawałka ziemi i świeżego powietrza.


Stąd też ogromny boom na rynku budowlanym. Znacznie więcej niż dotychczas osób podjęło decyzję o zakupie lub budowie własnego domu. Bardzo dużym powodzeniem na tym polu cieszą się domy parterowe. Projekty dostępne w tej kategorii zapewniają współczesnej rodzinie wszystko, czego może potrzebować.


Tanie domy parterowe - projekty dla współczesnych rodzin


Minęły czasy, w których budowa domu wiązała się niemal obligatoryjnie z wyborem projektu o większym metrażu, niż przeciętna rodzina potrzebuje i jest w stanie sensownie wykorzystać.


Dziś chcemy mieć stosunkowo nieduży dom, w którym jednak każdy z domowników znajdzie dla siebie własny kąt. Taki dom powinien mieć również przestronny salon, gdzie można przyjmować gości i gdzie toczy się życie rodzinne. Ze względu na trend związany z pracą w domu, warto też rozważyć stworzenie choćby niewielkiego biura, w którym można spokojnie stworzyć wygodne home office.


Cena gra rolę!


Przy obecnych kosztach budowy, cenach materiałów i sporej dozie niepewności, czy sytuacja nie zmieni się w ciągu zaledwie kilku tygodni, warto szukać projektów, które nie zakładają skomplikowanych brył czy wielospadowych dachów. Te i inne elementy mogą sprawić, że dom będzie bardziej urokliwy, ale też bywa, że wpływają na znaczne podniesienie kosztów inwestycji.


Odpowiedzią dla oszczędnych są proste domy parterowe. Projekty tego typu nie muszą być jednak nudne! Warto jednakże dobrze zastanowić się, na jakie kompromisy możemy pójść. Może pieniądze zaoszczędzone na nietypowych oknach lepiej przeznaczyć na dodatkowy pokój, który stanie się naszym biurem? Cena samego projektu zwykle waha się w granicach 2500 do 4500 zł.


Oczywiście czasem można znaleźć tańszy lub droższy projekt. Przy każdym jednak mamy dokładny opis, wraz z liczbą pokoi, metrażem i innymi ważnymi kwestiami. W razie potrzeby możemy też zapytać specjalistów z biura projektowego o przybliżone koszty budowy. To duże ułatwienie przy podejmowaniu decyzji.


Jak wybierać domy parterowe?


Projekty zawsze pociągają nas wizją idealnego życia w idealnym domu. Podczas poszukiwania tego jedynego dla siebie i swojej rodziny, warto jednak zejść na ziemię i skupić się na potrzebach i kwestiach praktycznych. W tym miejscu dużym ułatwieniem jest stosowanie zasady 3xF. Obejmuje ona formę, funkcjonalność i finanse. Są to drogowskazy, które pozwolą nam nie zboczyć z toru i upewnić się, że podejmujemy właściwą decyzję, która przecież zaważy na całym naszym życiu.


Forma


Im prostsza forma, tym dom będzie tańszy w budowie, ale też szybciej powstanie. Szczególnie projekty na planie prostokąta, niepodpiwniczone, z dwuspadowym lub płaskim dachem zasługują na uwagę, jeśli zależy nam na niskiej cenie i stosunkowo krótkim czasie budowy. Warto również zastanowić się czy garaż ma się znaleźć w bryle budynku. Czy w ogóle jest nam potrzebny garaż? Może wystarczy miejsce na wiatę?


Funkcjonalność


Tę cechę łatwo wytłumaczyć na przykładzie wspomnianego garażu w bryle budynku. Wówczas nasz dzień będzie o tyle łatwiejszy, że do samochodu możemy dostać się bez wychodzenia na zewnątrz. To szczególnie wygodne przy małych dzieciach i doceniane przy brzydkiej pogodzie.


Funkcjonalność to jednak też inne kwestie, takie jak to, czy mamy salon z aneksem kuchennym, czy osobną kuchnię. Czy każdy z domowników ma własny pokój? Ile mamy łazienek lub toalet? Pamiętajmy, że dom przede wszystkim musi odpowiadać na potrzeby domowników.


Tu chyba nie trzeba tłumaczyć. Finanse obejmują nie tylko sam zakup projektu, ale też koszty związane z całą inwestycją, z zakupem działki jeśli takiej jeszcze nie mamy, a także z wykończeniem wnętrza.


Należy też pamiętać o utrzymaniu domu. Im większy metraż, tym wyższy koszt ogrzewania w sezonie, ale też większe wydatki związane ze zużyciem energii elektrycznej. Wpływ na to ma też rodzaj ogrzewania oraz inne zastosowane technologie.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663