tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Dojechał styropian na ściany

gorbag 2013-09-13

Styropian na ściany
Wejście wody, wyjście na zewnątrz i prosty filtr mechaniczny
Styropian na ściany
Kotłownia. Odpływ wody z kominów, miejsca na wpięcie pralki. Jednak kiepska ta lampa błyskowa w telefonie :)
Styropian na ściany
30m3 Termoorganiki 032 w salonie. Jutro powinna dojechać reszta materiałów do ocieplania, przynajmniej na początek. Podobno ekipa będzie mogła coś czasu wygospodarować i może wkrótce zaczną działać. Było parę miesięcy spokoju, a teraz wiele rzeczy na raz.

Komentarze

witam,
Proszę napisz jak z jakością styro tej marki, bo podobno po zmianie nazwy termoorganika robi wielki syfff !!! Otworzyłeś 1 paczkę i sprawdziłeś jakość, twardość... czy jest 75kPa jako podaje producent? Czy krawędzie równe?
Jaką grubością ocieplasz ściany?
Co z tymi rurkami na ścianach? Jak ocieplić ściany ? Widzę skrzyżowanie rurki od wody z gazem.... CO TO JEST ? ? ? Czy one są wkute w ścianę, bo na zdjęciu wydaje się, że są na zewnątrz....
Pozdrawiam,

P.S.
Ile zapłaciłeś za 1m3?
pit 2013-09-14 o 20:10
Trochę rozpakowałem i z grubsza oglądałem styropian, właśnie pod tym kątem. Wszystko się wydaje równiutkie, w wymiarach, bez łódkowania itp. Na dotyk jest trwardszy niż się spodziewałem po elewacyjnym. Nie ważyłem, ale nic nie wzbudza wątpliwości. Metka z 12 września, czyli wtedy był cięty i pakowany. Może jeszcze się wygnie :) Jak wielu budujących robiłem makietę szafek kuchennych, żeby sobie wyobrazić ile miejsca pośrodku i jak daleko do okna. Zgodnie z obietnicą zrobiłem też labirynt dla dzieci.

Na ściany pójdzie 20cm, zgodnie z planem. Różnica tylko taka, że w planach było 031, a ostatecznie kupiliśmy 032. Rurki - wydaje się może na zdjęciu że odstają, ale ta od wody idzie po ścianie, a gazowa odstaje jakieś 5-6cm. Pod rurki gazowe hydraulik zalecał podłożyć styrodur i wszystko dokładnie opiankować. Jakby nie patrzeć, rurki będą przykryte 12-15cm styropianu.

Za styropian jeszcze nie płaciłem. Nie zdążyliśmy przed wrześniową podwyżką. Nie będzie drożej niż 214zł brutto za 1m3, ale napiszę dokładnie jak będę miał fakturę. Materiał puścimy przez wykonawcę, więc od razu pójdzie 8%VAT na wszystko.

Myślisz, że z rurkami coś nie tak? Jeśli tak, to na wszelki wypadek... usunę zdjęcie :)
gorbag 2013-09-14 o 21:34