tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Dachówka na 99% we środę

gorbag 2012-11-09

Takie zapewnienie dostałem dziś. Jak będzie - zobaczymy. Dekarzowi już się trochę spieszy bo ma w planach inną robotę. Może jutro (sobota) dokończy parę brakujących łat, może weźmie się za tynkowanie komina.

Sam chciałbym jutro zakończyć na obecną chwilę temat szczytówek. Skończyć obijanie i kilka brakujących słupków i jakoś zabezpieczyć krawędzie OSB. Może zabiję okna, przynajmniej niektóre, żeby tymczasem nie było przeciągów i nie nawiewało śniegu. Jutro spróbuję wpaść do firmy od okien, sprawdzając czy są już jakieś jesienne promocje i pogadać o konsekwencjach różnych terminów montażu. Wokół budowy przydałoby się też trochę ogarnąć. Posprzątać wszystkie gwoździe, śrubki, kawałki folii, drewna (szczególnie z gwoździami) itd.

Komentarze

Koszt dachu wyjdzie w okolicach 30 tys?(materiał + robocizna).
Ciekawe czy zwykła więźba wyszła by taniej..
anonymous 2012-11-10 o 19:09
Na razie znam tylko koszt więźby - ponad 14 tys.zł (bo był jeszcze dźwig).
Znam też orientacyjny koszt pokrycia, folii, rynien itd. ale od tego czasu domówiłem kominek wentylacyjny i kilkadziesiąt dachówek połówkowych. Z drugiej strony sprzedawca dachu wspominał wczoraj, że postara mi się zrekompensować dłuższe oczekiwanie. Dekarze już wzięli 1500zł, a nie jestem umówiony na ostateczną kwotę i nie wiem ile jeszcze wezmą. W 30tys. się nie zmieszczę.

Miałem przymiarki bardzo tradycyjnego cieśli, który jednak nie wzbudził mojego zaufania (to ten co mówił płatwia i krokwia). Samo drewno wyceniał na około 9000zł, a do tego około 9-10.000 zł robocizna, z tym że z pokryciem dachu. Rozliczenie bez żadnej faktury itd. Mam nadzieję, że w sumie wyjdzie porównywalnie z tą ofertą, ale z fakturą i gwarancją na więźbę, drewnem dobrej jakości i przeprojektowaniem wszystkiego pod moje wymagania.Na paru rzeczach jeszcze mogłem oszczędzić. Blacha była by trochę taniej, tańsza robocizna i lżejsza więźba o 500 zł tańsza. Gdybym nie zastosował dachówek skrajnych, to też by było 1200 zł taniej na materiale.
gorbag 2012-11-10 o 19:43