tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Dach z wiązarów gotowy

gorbag 2012-10-11

Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dach z wiązarów dachowych
Dzisiaj cieśle zakończyli montaż wiązarów dachowych. Wszystko widać powyżej. Ramię mniejszego dźwigu niestety okazało się za krótkie i musiał przyjechać większy. Ostatecznie za dźwig wyszło 450zł.

Ganek wisi sobie bez kolumn, podparty na tymczasowych belkach. Trzeba zamocować kątownikiem do wieńca belki i oprzeć je na kolumnach. Ekipa od wiązarów zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Chwalili ekipę od ścian, że wieniec równy, a kotwy do mocowania wiązarów zamocowane niemal idealnie. Ile to będzie ostatecznie kosztować dowiem się pewnie wkrótce jak dojdzie faktura. Poganiał nie będę :). Cena końcowa może się różnić od pierwotnych wycen, bo doszedł jeszcze jeden wiązar, aby bezpiecznie ominąć komin. Cieśle chwalili wykonawcę za bardzo dokładne rozmieszczenie kotew. Przesunięcie dotyczy tylko drzwi wejściowych względem ganku też wynosi raptem 3cm i jest niedostrzegalne. Ciekawostka: w rodzinnym lesie cieśle znaleźli dorodnego kozaka. Parę lat nie było grzybów, dobrze że wróciły.

Byłem dziś w tartaku, zamawiając:
- łaty, 550mb
- kontrłaty, 250mb
- elementy konstrukcji ścian szczytowych 14x5cm, jakieś 104mb
- słupy do podparcia ganku 16x16x330cm x 2 sztuki

Całość ma kosztować 2400 zł brutto z dostawą rozbitą na dwa razy, bo z konstrukcją ścian szkieletowych mi się spieszy. Jak dojdzie drewno na sobotę i pogoda dopisze, to może coś ruszy w temacie. Jeszcze trzeba kupić OSB, łączniki, gwoździe itd.

Na przyszły tydzień mam wstępnie umówione: dostawę drewna, dostawę dachówki, rynien, folii itd., wyciągnięcie komina ponad poziom dachu.
Dzień był dość napięty, dużo dzwonienia, jeżdżenia i spotkań. Po raz pierwszy zobaczyłem jak wygląda budowa systemem gospodarczym. Na dłuższą metę na pewno męczące :)

Komentarze

Witam, łądny domek się szykuje;)zaczynamy także budowę parterówki i szukam informacji na temat stropodachu,już się zdecydowaliśmy na wiązary teraz tylko znaleźć dobrego wykonawce, można zapytać z jakiej to firmy? i tak z ciekawości jak ten dach jest mocowany do wieńca? murłata na kotwach a wiązary za pomocą blaszek do murłaty? z góry dziękuje za odp pozdrawiam rafał rafa_wizary 2012-11-07 o 00:28
Raczej nie piszę tu nazw firm, ale mailowo wysyłam zainteresowanym. Poszło (chyba do Ciebie).

Nie ma murłaty. W wieńcu zatopione są takie łączniki:
http://budowa-domu.info/images/schemat-wiazary4.jpgi to w nich zamocowane są wiązary.
gorbag 2012-11-07 o 08:05