🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Czym kierować się przy wyborze projektu lokalu usługowego?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
02.02.2021


Kiedy decydujemy się na założenie własnej działalności i przy tym zamierzamy wybudować idealnie dostosowany lokal użytkowy, musimy dobrze wybrać projekt, aby cały lokal spełniał w całości nasze oczekiwania. Tym bardziej że możemy to zrobić, bo mamy do wyboru różne opcje, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, funkcjami, czy wykonaniem. Zanim dobierzemy projekt, musimy określić nasze własne oczekiwania i na tej podstawie warto wybierać gotowy projekt.


Czym się kierować przy wyborze projektu warsztatu samochodowego?


Warsztat samochodowy ma bardzo duże potrzeby, jeśli chodzi o dobór lokalu, w którym miałby się mieścić. Nie chodzi tutaj tylko o wielkość, ale także dość specyficzną budowę i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, aby to połączenie było jak najbardziej praktyczne. Musimy także wziąć pod uwagę kwestię ewentualnej rozbudowy warsztatu w przyszłości, dlatego od razu warto zastanowić się nad większym lokalem, abyśmy mogli mieć taką możliwość.


Co jest ważne w projekcie warsztatu?


Musimy zobaczyć, ile miejsc na stację diagnostyczną będziemy mieli, ile pięter ma budynek, z czego zostanie wykonany, a także, czy będą to wystarczające wielkości pod nasz warsztat samochodowy. Na rynku znajdziemy bardzo wiele pasujących nam projektów i nie warto decydować się na ten, który być może nie do końca nam pasuje. Możemy w tym przypadku więcej stracić niż zyskać.


Bardzo ważny wygląd budynku


Jeśli chodzi o lokale użytkowe typu warsztat samochodowy, musimy mieć na uwadze, że codzienne bardzo wiele obcych osób będzie go odwiedzać. Budynek z zewnątrz więc także musi wyglądać profesjonalnie. Tylko bowiem taki wzbudzi zaufanie klientów, którzy będą chcieli rzeczywiście powierzyć tam swój samochodów. Wygląd elewacji więc musi być także i w przypadku warsztatu bardzo profesjonalny, co możemy zobaczyć już w momencie zastanawiania się nad danym projektem widząc wizualizację całości.


Budynek wykonany solidnie i z dobrej jakości materiałów


Warsztat samochodowy musi zostać nie tylko dobrze przemyślany pod względem praktycznym i wizualnym, ale także jeśli chodzi o dobór materiałów na budowę. Stropy oraz podłogi muszą mieć bardzo solidną podstawę, bo codziennie w przyszłości mają pomieścić wiele samochodów często o dużych gabarytach. Warto więc wybrać tylko taki projekt, który da nam pewność, że konstrukcja wytrzyma długie lata bez obaw.


Jak dobierać wielkość budynku?


Jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń oraz wielkość budynku, to warto jeśli chodzi o warsztat samochodowy zdecydować się na projekt zakładający większy budynek niż tego potrzebujemy. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będziemy zamierzać, się rozbudowywać, co przy większym projekcie od razu nie będzie wcale kłopotliwe. Musimy także wziąć pod uwagę więcej miejsca do przechowywania aut, których np. klienci z jakichś powodów nie odbiorą w terminie. Będziemy mieć w razie potrzeby miejsce, aby je przechować bez szkody dla firmy.


Warsztat samochodowy, jaki zamierzamy otworzyć powinien być przez nas dokładnie przemyślany. Możemy bowiem zdecydować się na projekt klasyczny, a także projekt warsztatu samochodowego ze stacją diagnostyczną. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy i jaki pomysł na warsztat mamy w głowie.


Należy pamiętać, że budując warsztat przede wszystkim chcemy z niego korzystać długie lata, więc każdy szczegół, jeśli chodzi o jego budowę jest tutaj istotny. Lepiej wcześniej dokładnie wszystko przeanalizować i na tej podstawie dobrać dokładnie taki projekt, który wpasuje się w nasze oczekiwania. Jeśli nie wiemy, jaka ma być wielkość warsztatu to najlepiej zdecydować się na większy niż zamierzaliśmy zbudować pierwotnie. Dodatkowe miejsce bowiem przyda nam się zawsze i sprawdzi się świetnie.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663