tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Część sztachet przykręcona do bramy

gorbag 2015-11-15

sztachety olchoweTak wygląda wjazd na dziś. Pomalowałem konstrukcję farbą wierzchnią. Padło na Jedynkę, bo dobrze mi się sprawdziła na blaszaku. Niestety tu była porażka, nie jestem pewien z czego wynikała. Farba była bardzo lepka, nie dało się tego równo położyć. Próbowałem różne pędzle, może trzeba było rozcieńczać? A może było za zimno? Z odległości jest ok :)

Po pomalowaniu ramy pociągnąłem resztę sztachet Sadolin Base, część miałem pomalowaną wcześniej. Spróbowałem również malowania końcowym Sadolinem Extra, ale stwierdziłem że czekając aż to wszystko wyschnie nie zrobię nic tej soboty, a właściwie sobota to jedyny dzień w którym można coś podziałać. Wziąłem się więc za kręcenie sztachet do nie całkiem wyschniętej ramy. Każda mocowana na 4 wkręty samonawiercające, długie na bodajże 4 cm. Przed przykręceniem sztachety nawiercane. Docelowy kolor to dąb. Wcześniej myśleliśmy o białym, ale jednak droga tuż obok, dół sztachet będzie się chlapać, a na białym byłoby najbardziej to widać.

Komentarze

Moim zdaniem temperatura spowodowała lepienie się farby, chyba że od ostatniego użycia przeschła i była za gęsta?
Brama będzie z mechanizmem czy ręcznie otwierana? Bardzo zgrabnie się prezentuje :)
Też chcę płotek z białych sztachet i na razie tej wersji się trzymam, mąż pewnie będzie kręcił nosem, bo nie lubi białego. Płotek ma dzielić działkę na pół równo z fasadą domu (też biała ma być), zaś płot wokół działki to już jakiś inny będzie. Ale podobnie jak u Ciebie stal + drewno.
Meble w salonie bardzo ładne, zresztą wszystko u Was mi się podoba :)
Zmartwiły mnie te pęknięcia ścian :/ Nie wiedziałam, że bk taki podatny...

Pozdrawiam serdecznie!
mother_nature
mother_nature 2015-11-19 o 10:53
Witam,
Jak tam z wiatrami u was ? Wieje jak zapowiadają coś silniejszego w TV? Piszę to odnośne bramy "zabudowanej" oraz ewentualnego automatu (w przyszłości). Przy silnych wiatrach automat nie uciągnie bramy ;-)
U mnie się "cofał" - jakby napotkał przeszkodę, a mam bramę niezabudowaną. Ale to tylko przy sporych wiatrach (na razie tak się stało 2 razy, ciekawe doświadczenie, w życiu bym nie uwierzył, że tak się może stać).
Pzdr,
pit 2015-11-22 o 15:08
pit, rzeczywiście zupełnie nie myślałem o wrażliwości na wiatr. Sterowanie to pieśń przyszłości, mam takie dwa małe siłowniki, które na ten moment zajmują się tym bardzo chętnie :). Obawiam się jednak, że z czasem to się zmieni. Właściwie jedyne miejsce narażone na wiatr to zachodnia (na zdjęciu prawa) ściana domu, bo tam jest otwarte pole. Poza tym trochę domów w okolicy, trochę drzew, brama też jest między krzakami i drzewami, a na przeciw zaraz za drogą dość wysoki dom sąsiadów. Co do rozmieszczenia sztachet, to już wiele osób mi mówiło że trochę za gęsto - cóż, teraz nie będę już przerabiał, chociaż pewnie mają rację. Mama powiedziała że wygląda nie jak płot i brama, tylko jak parkan i wrota.

Na ten moment całość przykręcona i jednostronnie pomalowana, jednak w kolorze jasny dąb.
gorbag 2015-11-27 o 13:29
Szczerze to zawsze polecam każdemu przemalowanie sztachet pokostem przed malowaniem lakierem. Dobry pokost świetnie zabezpiecza. Sam mam sztachety przemalowane nim i już 8 lat sztachety się trzymają dobrze. Od czasu do czasu trzeba tylko odnowić lakier.

Pozdrawiam
--
Robert
completehome.pl
robert 2015-12-16 o 22:04