tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Cena styropianu na elewację i podłogę

gorbag 2013-02-06

Mam pierwszą wycenę na styropian na elewację i podłogę. Miał być grafitowy 0,31 grubość 20 i 25cm na ścianę, a na podłogę dwie warstwy 5 i 10cm.

W ofercie jest akurat styropian Genderka i Austrotherm.
Firmy AUSTROTHERM (grafit)
FASADA PREMIUM 0,031 W/Mk
Cena : 205,50 zł /m3
Firmy GENDERKA (grafit)
FASADA EXTRA PLUS 0,031 W/Mk
Cena :195 zł/m3

Styropian pod wylewki
Austrotherm EPS 038 DACH/PODłOGA
CENA za m3/171,00zł
GENDERKA EPS 038 DACH/PODłOGA
CENA za m3 /171,00 zł

Przy okazji dostałem wycenę na wykonanie elewacji w systmie Baumit, akurat z klejem cementowym z worka, łącznikami mechanicznymi i tynkiem akrylowym. Cena za 1m2 elewacji:
GranoporTop 1,5 K-Tynk akrylowy (baranek) w grupie kolorów A(kolory zakończone na 9-3) wg.wzornika BAUMIT LIFE - 24,80 zł.

W cenie wliczono:
-klej do styropianu NIVOFIX BAUMIT
-klej do siatki DUOCONTACT BAUMIT
-siatka STARTEX BAUMIT
-kołki
-grunt UNIPRIMER
-GRANOPORTOP tynk akrylowy 1,5 (baranek) grupa cenowa A
Styropian osobno.

Ceny styropianu zbliżone do Allegro - parę złotych drożej. Nie byłoby za to pewnie problemu z brakiem czy nadmiarem, ale rozliczenie za rzeczywiste zużycie. Na FM Genderka miała dość dobre opinie. Jeśli ta sama ekipa miałaby robić tynki i wylewki (a jest taka opcja), to może coś się da jeszcze uskubać. Co prawda planowałem ocieplenie robić samemu, ale z drugiej strony całość usługi mieściłaby się mniej więcej w kosztach które na elewację przewidziałem. Wychodzi jakieś 9.000zł, przy planowanych 10.tys.zł. Nie wiem jeszcze jak zmieniła by się cena przy zmianie kleju na piankę i bez kołkowania i co na taką metodę wykonawca.

Nie wiem też jeszcze czy cena przy VAT 8% za usługę, czy styropian liczony osobno, a to jest różnica. Może wszystko będzie dogadane przy okazji tynków wewnętrznych - pewnie wtedy ostateczna decyzja.

A dlaczego ten wykonawca? Bo może będzie moim klientem w całkiem innej branży i sam mnie znalazł i sam się do mnie zwrócił. Czyli:
1. jest szansa, że sam na nim coś zarobię.
2. nie musiałem go szukać.

Jak macie jakiekolwiek uwagi do cen, założeń, możliwości i wyborów to jestem bardzo otwarty na komentarze.

Komentarze

Ocieplasz dom styropianem? Gdzieś wcześniej napisałeś, że będzie wełna? Wełna nie lepsza na beton komorkowy? jk 2013-02-08 o 23:31
Tak, dom będzie ocieplony styropianem. Parę rzeczy mi się odmieniło i to jedna z nich. Początkowo myślałem o wełnie na ruszcie, bo coś takiego już kiedyś robiłem, a styropianu nie. Nie wymyśliłem jednak ostatecznie poszycia. W planach były szalówki drewniane, różne płyty itd. (na pewno nie siding).

Niby nie znoszę tego pustego odgłosu przy pukaniu w tynk na styropianie, ale chyba tak będzie szczelniej, cieplej, a pewnie i taniej (jakbym miał komuś zlecać jedno i drugie).

Nie obawiam się bardzo o współpracę betonu komórkowego ze styropianem. W sumie większość budujących stosuje takie połączenie.
gorbag 2013-02-09 o 01:20
Witaj.
Jakie minusy widzisz sidingu, które spowodowały, że definitywnie odrzucasz go jako wykończenie elewacji? Ja soboe tak planuję i chciałbym znać wszelkie za i przeciw.
Pzdr.
gipson 2013-02-12 o 06:16
Minusy? :)
Akurat dziś czytałem Ładny Dom, a w jednym numerze:
schody jak z piaskowca
kostki jak z granitu
deski elewacyjne jak z drewna
itd

Coś prawdziwego trzeba zostawić, stąd niechęć do sidingu jako esencji sztuczności. Nasze plastikowe okna też nie udają drewnianych.

Siding mógłbym dać na ściany szczytowe i podbitkę. Pewnie będzie tam drewno, chociaż jest droższe, cięższe i wymaga konserwacji.
gorbag 2013-02-12 o 22:30