🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Budowa domu krok po kroku - jakie kwestie są najważniejsze?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
16.12.2021


Budowa domu to proces długotrwały i musimy liczyć się z wieloma kwestiami, których będziemy musieli dopilnować, aby móc zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Na początek należy wypisać sobie wszystkie kwestie, których będziemy musieli dopilnować i krok po kroku realizować każdą z nich.


Dzięki temu sama budowa będzie o wiele bardziej uporządkowana i nabierzemy pewności, że o niczym ważnym nie zapomnimy. Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest dopilnowanie wszystkich punktów formalnych takich jak sprawdzenie pozwoleń i zgód, a także zatroszczenie się o nie w razie braku jakiejkolwiek zgody na budowę. Bez tego nie będziemy mogli rozpocząć żadnej pracy, bo mogłoby to nie tylko uniemożliwić już zaczętą budowę, ale także narazić nas na kary finansowe, których możemy uniknąć.


Kupno działki


Kiedy chcemy rozpocząć budowę domu, to powinniśmy przede wszystkim, znaleźć dla siebie działkę, która będzie znajdowała się na terenie nam odpowiadającym. Należy mieć w pamięci, że będziemy mieszkać w danej okolicy być może całe życie, dlatego kupno działki na terenie, który nam nie odpowiada, zupełnie nam się nie sprawdzi.


Warto sprawdzić kwestie rozwoju okolicy w przyszłości i planów na dany teren, aby po jakimś czasie blisko nas znajdowały się te rzeczy, które są dla nas istotne takie jak park, ewentualne sklepy, apteki, czy przedszkola. Kiedy nie planujemy podróży samochodem każdego dnia, to warto znaleźć działkę, która nie będzie znajdowała się daleko od centrum. To z pewnością wiele nam ułatwi.


Dobranie odpowiedniego projektu


Decydując się na działkę, która w każdym aspekcie będzie nam odpowiadać, warto zainteresować się konkretnymi projektami domów. Możemy kupić indywidualny, który jest nieco droższy, a także jego tworzenie będzie wymagało czasu, a także mamy do wyboru gotowy projekt domu.


Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy do wyboru zbyt wielu projektów gotowych, jednak obecnie możemy liczyć na pokaźny wybór projektów gotowych do kupna od razu. Dzięki czemu możemy od razu przystąpić do budowy, oszczędzając nie tylko czas, ale także pieniądze. Gotowe projekty są bowiem zdecydowanie tańsze.

 

Kiedy warto zdecydować się na gotowy projekt domu?


Bardzo wiele osób chce rozpocząć budowę jak najszybciej, aby od razu móc zamieszkać w swoim wymarzonym domu. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej jest zakupić gotowy projekt domu, bo nie musimy zbyt długo czekać na rozpoczęcie budowy. Gotowe projekty zostały dokładnie sprawdzone pod kątem zgodności z normami budowlanymi, co daje nam pewność, że nie narazimy się na kary finansowe i żadne nieprzyjemności, co jest bardzo ważne.


Jakie kwestie są najbardziej istotne przy budowie domu?


Przede wszystkim musimy być pewni, że dopilnowaliśmy wszystkich kwestii związanych z formalnościami. Nie będziemy musieli martwić się dzięki temu, że w trakcie budowy zaskoczy nas coś, co opóźni proces, lub nawet całkowicie uniemożliwi przesunięcie prac do przodu. Kiedy będziemy tego pewni, to należy wybrać odpowiednią działkę, a później projekt, który będzie nam w pełni odpowiadał.


Jaki powinien być kolejny krok?


Kiedy mamy już działkę, która nam odpowiada, a także wszystkie potrzebne zgody formalne, to możemy przystąpić do realizacji projektu. Uprzednio jednak należy ogrodzić działkę tymczasowo. Ogrodzenie jest konieczne nie tylko przez wzgląd na prawo budowlane, ale także będziemy pewni, że zminimalizujemy ryzyko kradzieży na naszej działce. Z pewnością jest to więc dla nas bardzo korzystny i niezbędny krok.


Na co zwracać uwagę przy budowie domu?


Warto sprawdzać, czy w trakcie budowy jest prowadzony dziennik. Znajdziemy tam informacje na temat wykonywanych prac, a także wszystkich czynności i sytuacji, które akurat dzieją się na budowie.


Jest to bardzo ważne, bo tylko tak będziemy mieć świadomość, na co idą nasze pieniądze, które zainwestowaliśmy w cały proces. Warto także na bieżąco sprawdzać, jakie prace zostały już wykonane, a także, czy zostały zrobione dokładnie. W późniejszym etapie musimy także sprawdzić, czy ogrzewanie, kanalizacja, a także inne kwestie zostały podłączone tak, jak przedstawiał to projekt, a także czy są zgodne z normami prawnymi.


Tylko tak będziemy pewni, że nasz dom nie tylko wygląda tak, jak tego chcemy, a także, czy jest dla nas bezpieczny. Dzięki temu bez obaw będziemy mogli w nim zamieszkać z całą rodziną.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663