tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Bez widowiskowych postępów

gorbag 2014-07-08

Kupiłem i założyłem gniazdka w kuchni. W sumie nad blatem będzie 12 gniazdek, a oprócz tego 3 sztuki niżej, do zmywarki, kuchenki i lodówki. Do płyty gniazdko na siłę, ale to zostawię dla elektryka.

Zamontowałem szynę na trzeciej ze ścian kuchni. Po prawej szafka 40cm z szufladami, w środku szafka na zlew, która niestety wymagała trochę przeróbek i wycinanek. Jedno z podejść wody wypadało już za zmywarką i przesunąłem je dwoma kolankami do szafki zlewowej. Poza tym doprowadzenie kanalizacji, wycinanki na gniazdko, doprowadzenie wody do zmywarki itd.

Czas przymierzać się do sprzętu w kuchni. Nie znam się i pewnie nie będziemy bardzo wnikać. Co się trafi to będzie. Wstępnie chcemy jasny piekarnik retro. Może będzie to Amica, a może Hotpoint-Ariston. Zmywarka 60cm, pewnie z Bosha. Płyta - jeszcze nie wiem. Szkoda że się nie załapaliśmy na tą promocję z Ikei, nie musielibyśmy wybierać :)

Pytałem o płytki do łazienki, powinny być w tym tygodniu. Do roboty w najbliższych dniach:
Porządki w salonie, żeby była czysta podłoga
Malowanie salonu
Panele w salonie
Płytki w małej łazience
Fugowanie
Ciut szpachlowania i malowanie w małej łazience
Zamawianie sprzętów
Dokończenie wentylacji
Wejście do domu - podest pod gankiem
Silikonowanie i akrylowanie czego się da
Zakończenie spraw z hydraulikiem, elektrykiem, kominiarzem, geodetą, kierownikiem.

Komentarze

Pomyśl o agd z ikei - ja brałem kuchnię i indukcję + lodówkę do zabudowy brałem z ikei - sprzęt whirlpoola i electroluxa, ceny porównywalne a dają 5 lat gwarancji ... mirek 2014-07-09 o 18:55
Właśnie dziś myślałem, że trzeba było kupić tą płytę, nawet jeśli nie załapaliśmy się na promocję za złotówkę. Lodówkę przenosimy obecną, a jak się zepsuje (chodzi już 11 lat), to pewnie weźmiemy jakąś retro. Smeg drogi, ale modele retro z Gorenje już wypadają lepiej.

Problem w tym, że do najbliższej Ikei mamy 150km, a wysyłkowo nie sprzedają. Nie pomyślałem na czas. W ciągu ostatniego miesiąca byłem w innej Ikei (215 km) chyba ze 3 razy, ale sprzęt odkładaliśmy na później. Zmywarka i płyta powinny mi wejść do auta.
gorbag 2014-07-09 o 22:08