🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Atencja - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
06.04.2020


Wybór projektu decyzją na całe życie


Wybór odpowiedniego projektu domu jest niezwykle ważną decyzją – jeśli nie jedną z najważniejszych w życiu. Wszak to od niej zależy, czy przez najbliższe kilkadziesiąt (najczęściej) lat będzie żyło się nam wygodnie i komfortowo. Poszukując projektu idealnego, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, a wśród nich zdefiniować priorytety. Warto więc poświęcić na te rozważania dłuższy czas i podejść do tematu bardzo poważnie. Jako inspiracja może posłużyć wizyta pod adresem www.wybieramprojekt.pl, pod którym znajdziemy mnóstwo gotowych rozwiązań. Kto wie, może jedno z nich okaże się idealne właśnie dla nas?


Dom parterowy czy piętrowy – który wybrać?


Zastanawiając się nad ilością kondygnacji w wymarzonym domu warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:


  • wielkość działki, którą dysponujemy;

  • prognozowaną wielkość powierzchni użytkowej domu;

  • możliwości fizyczne (kondycyjne) mieszkańców domu;

  • sposób, w jaki chcemy zagospodarować przestrzeń wewnątrz budynku.



Jeśli działka jest niewielka lub wąska i długa, wybudowanie na niej większego domu parterowego może być fizycznie niemożliwe. Z kolei jeśli zamierzamy opiekować się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, dla których problem stanowi poruszanie się po schodach, warto pomyśleć nad domem parterowym.


Nie każdy też dobrze będzie czuł się w przestrzeniach ze skosami – zwłaszcza wysokie osoby mogą odczuwać dyskomfort w domach z niskim poddaszem. Indywidualne preferencje odnośnie wysokich mebli również mogą w tym przypadku mieć kluczowe znaczenie. Przykładowo, w projekcie Atencja (CI65) występuje parter i poddasze użytkowe, w pełni funkcjonalne i komfortowo urządzone. Powierzchnia użytkowa całego domu to ok. 130 m2, przy stosunkowo niewielkiej powierzchni zabudowy – 113 m2.


Ilość i rozkład pomieszczeń w budynku


Jedną z najbardziej fundamentalnych spraw przy wyborze odpowiedniego projektu jest ilość i wielkość poszczególnych pomieszczeń. Należy dokładnie rozpisać, ile chcielibyśmy mieć pokoi,  łazienek, czy kuchnia ma być otwarta na salon, czy osobna? Należy wziąć pod uwagę także kwestie przyszłościowe, jak np. pojawienie się dzieci czy opieka nad rodzicami w dalszej przyszłości. Następnie należy przejść do rozkładu pomieszczeń – czy w łazience chcemy mieć okno, czy może być ona w środku domu?


Czy przyda się spiżarnia przy kuchni, a może to zbędne pomieszczenie? W końcu – zdecydować się na piwnicę, aby tam ulokować kotłownię, pralnię i suszarnię, czy raczej rozmieścić je na parterze i piętrze? Ten temat powinien być dokładnie przemyślany, a każde z pomieszczeń zwizualizowane w naszej głowie. Projekt Atencja (CI65) powstał z myślą o mieszkańcach, którzy będą potrzebować bardzo dużego salonu otwartego na kuchnię, czterech mniejszych pokoi, dużej łazienki oraz garderoby i WC. 


Garaż – ciężki orzech do zgryzienia


Istotnym elementem przy wybieraniu projektu domu jest także usytuowanie garażu. Ma on być duży czy mały? Służyć jedynie do zabezpieczenia auta, czy również do majsterkowania? A może będziemy trzymać w nim też rowery lub motocykl? Bardzo ważne jest, aby zadać sobie te wszystkie pytania i ustalić, jaką funkcję garaż ma pełnić, co pozwoli na ustalenie jego wielkości.


Pozostanie wtedy już tylko kwestia umieszczenia garażu – w bryle domu lub np. przy jednej z jego ścian, lecz jest to najczęściej sprawa drugoplanowa i duże znaczenie ma wizualny odbiór danego projektu. W projekcie Atencja (CI65) jednostanowiskowy garaż wraz z pomieszczeniem gospodarczym został wrysowany w bryłę budynku – jako rozwiązanie dedykowane dla rodzin posiadających jeden samochód.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663