tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Adaptacja projektu z8 - zmiany w projekcie

gorbag 2012-02-27

projekt domu z8 adaptacja projektu z500

Nic nie pisałem dłuższy czas, bo wciąż trwa adaptacja projektu do naszych potrzeb i warunków lokalnych. Adaptację projektu do warunków terenowych wykonuje konstruktor, ustalając szczegóły odnośnie posadowienia budynku i dachu. Architekt zajmuje się rozkładem wnętrz, zmianami w wielkości okien, dodawaniem czy usuwaniem elementów oraz projektem zagospodarowania działki. Projekt podbije jeszcze ktoś od instalacji i tyle. Później uzgodnienia instalacji w ZUDzie i można składać wniosek o pozwolenie na budowę. Teoretycznie prace nad adaptacją projektu mają się zakończyć na przełomie lutego i marca. Niech!

Jakie planujemy zmiany w projekcie gotowym?
Na ścianie zachodniej dojdzie okno. Mamy w tym miejscu trochę zapasu, chociaż działka wąska, a doświetlenie od ciepłej strony nie zaszkodzi.
Planujemy wyodrębnić garderobę z pokoi wschodnich. Ostatecznie zdecydujemy o niej w czasie budowy. Niezależnie od ostatecznej decyzji co do garderoby przedłużamy korytarz i wejścia do pokoi wschodnich będą na przeciw siebie, a nie sąsiadująco
Zabudujemy przejście do kuchni. Pojawi się tam łazienka, architekt namawia nas żeby była bez brodzika, za to z piecem i zbiornikiem na wodę. Ma to tę zaletę że jest tuż przy kominie, a wtedy przy kuchni robi nam się pralnio-spiżarnia, już bez funkcji kotłowni.
Pokoje dzieci od południa wyrównały się powierzchnią - taka sprawiedliwość społeczna.
Zastnawiamy się ciągle nad oknem w spiżarnio-pralni. Niby to północ, ale może ze względu na pralnię (wilgoć) i symetrię elewacji frontowej okno by się przydało?

Skoro likwidujemy brodzik w małej łazience, to dostawimy go do dużej, prawdopodbnie przy drzwiach, jak w oryginalnym projekcie, wówczas wanna wyląduje pod oknem. Na ścianach jedna (wystarczy) umywalka, za to może bidet koło kibelka, jeśli się zmieści.

Komentarze

Bardzo mi się spodobały Wasze zmiany adaptacyjne. Teraz to w 100% wykorzystanie powierzchni. Brawo! Teraz to także mój ulubiony układ pomieszczeń w z8 :) gipson 2012-03-16 o 11:16
Chyba nie pisałem - mamy dwie dziewczynki i planujemy tymczasem nie rozgraniczać ich pokoi. Zostaną osobne wejścia i okna, ale ściany między pokojami na razie nie będzie. Teraz będą miały bawialnię na 22,7m2, a kiedyś jak zechcą to się rozdzielą. Trochę to pogorszy ustawność ich pokoi, bo trzy z czterech ścian będą otwarte. gorbag 2012-03-16 o 11:53
Przedni pomysł. Życzę szybkiej realizacji projektu i czekam na fotorelacje. Pozdrawiam. gipson 2012-03-16 o 21:43