tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

A może Cerrad Celtis do małej łazienki?

gorbag 2014-02-26

Wieści z frontu:
- projektant przysłał rozłożenie płytek Imola Saloon, pewnie to klepniemy i zamawiamy
- może w ten weekend przywozimy trawertyn
- znaleźliśmy potencjalne płytki do małej łazienki, które nawet nam się podobają i nie kosztują bardzo drogo, chodzi o tytułowy Cerrad Celtis, co mnie zaskoczyło - z klinkieru. Na podłogę Honey, na ściany Dust, a na kibelek Nugat. Na przykład. Cena 55-65zł/m2.
- dalej po trochę maluję. Można uznać, że sufity są gotowe w dwóch sypialniach, przedpokoju, spiżarni, małej łazience i wiatrołapie. W salonie, reszcie obok i łazience nie do końca, a w trzeciej sypialni są gołe płyty.

Podliczyłem orientacyjnie ile będą kosztować wszystkie płytki do domu i wyszło mi jakieś 6000zł - 17m2 trawertynu, ze 30m2 Imoli, 18m2 małej łazienki (pewnie ułożymy "rzeźnię" do sufitu) i 18m2 spiżarni (tu będzie, mam nadzieję, taniej).
Wcześniej szacowałem 2000zł za płytki na ściany i 13-16tys. zł na wszystkie podłogi w domu. Może uda nam się zmieścić? Nie wiem ile kosztują fugi i kleje, może jakieś zaprawy wyrównujące itd. tym bardziej że trawertyn wymaga specjalnej chemii i jeszcze impregnacji.

Szczerze - już mnie trochę przeraża klejenie płytek (dobrze że żona bloga nie czyta). Nie wiem nadal jaką przyjąć kolejność. Może zacznę od spiżarni, bo najbezpieczniej, chociaż tam akurat płytek nie wybraliśmy.

Komentarze