tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

3/4 dachu pokryte

gorbag 2012-11-17

układanie dachówki

Dalej mgła, ale przynajmniej było trochę widniej. Mimo to, zdjęcie tylko jedno. Trochę bardziej widać na nim kolor dachu. Może jutro coś zrobię, jakby było słonko.

Dokupiłem dodatkowe 3 arkusze blachy za prawie 220zł. Zdjęcie około południa, jak przejeżdżałem wieczorem to pokryte było mniej więcej pół dachu od tej strony. Nie wiem czy skończą w poniedziałek, bo oprócz połaci jeszcze gąsiory, wykończenia itd. Może?

Komentarze

Ile wczesniej załatwiali Państwo ekipe do dachu, i wiązary tak żeby to wszystko na czas spiąć? grzesiek 2012-11-18 o 16:07
Według umowy wykonawca więźby miał 8 tygodni od wpłaty zaliczki (po podpisaniu umowy i wystawieniu faktury) na wykonanie więźby i następne 4 tygodnie na montaż. Sezon wypada zwykle na jesień i wtedy czeka się najdłużej, ale jednak w granicach tego terminu. Jakby to zaplanować na wiosnę-lato to by było szybciej. Zimą też chyba można działać, jeśli nie ma za dużego mrozu.

Dekarza umawiałem we wrześniu na połowę października. Przez obsuwę z dachówką w październiku zrobili łaty i foliowanie, a reszta pokrycia dopiero w listopadzie. Podobnie jak ekipy od wiązarów, dekarze też na wiosnę chodzą i sami szukają roboty. Jak to mówił mój wykonawca - jesienią dekarz to car i pan, który może rzucić robotę i pójść gdzie indziej, bo tam mu dadzą parę stówek więcej. Po prostu jest w czym wybierać, a większość chce przykryć dom przed zimą.

Budowę zaczęliśmy w sierpniu. Pewnie rozsądniej byłoby zaczynać w marcu, ale tak się poukładały różne sprawy.
gorbag 2012-11-18 o 16:55